Sport, Turniej sokolika U-10

Międzynarodowy Turniej Sokolika dla Oliwki ze Starego Sącza!

Opublikowano: Kwiecień 7, 2017 o 2:47 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Od kilku lat Międzynarodowy Turniej Sokolika rozgrywany w Starym Sączu pomaga potrzebującym.  –Chcemy aby nasz turniej kojarzył się nie tylko w wyjątkową organizacją ale również z pomocą jaką chcemy przekazać tym którzy jej potrzebują –mówi koordynator turnieju Tomasz PopielaW minionej edycji turnieju przeprowadziliśmy licytację koszulek znanych sportowców oraz całą gamę innych cennych gadżetów. 

Dzięki Sokolikowi pomoc dotarła między innymi do Oliwki Głębockiej z Gabonia oraz najbiedniejszych dzieci z terenu miasta i gminy, które wyjechały na wakacje nad morze. W tym roku Turniej Sokolika zagra dla Oliwki Kurzeja ze Starego Sącza.

Tym razem będziemy licytować m.in koszulkę z autografem gracza Bayernu Monachium i kapitana reprezentacji Polski w piłce nożnej Roberta Lewandowskiego. RL9 to obecnie jeden z najlepszych zawodników na świecie. Wzór do naśladowania dla młodych adeptów piłkarstwa. Zawodnik którego w składzie chciałby każdy trener na świecie.Pieniążki uzyskane z licytacji wspomogą leczenie Oliwki Kurzeja.

Oliwka ma 8 lat. Urodziła się z wrodzoną wadą serca i z zespołem Downa. Lekarzom udało się naprawić jej małe serduszko, ale na tę drugą chorobę medycyna jeszcze nie zna lekarstwa.

Dziewczynka rośnie i rozwija się otoczona miłością i troską najbliższych, którzy starają się wykorzystać każdą szansę, aby kiedyś mogła być samodzielna. To możliwe – pod warunkiem, że nie braknie funduszy na kosztowne leczenie i rehabilitację Oliwki. Z powodu problemów z przełykaniem, dziewczynce trzeba było wykonać zabieg założenia peg-a czyli specjalnej sondy, która umożliwia karmienie dziecka. Po zabiegu maleństwo nabrało sił, nie choruje już tak często jak dawniej.

Jest nadzieja na kolejne postępy w rehabilitacji.

http://www.sc.org.pl/projekty/naratunek/oliwiakurzeja/

Starosądeckie.info patronem medialnym Międzynarodowego Turnieju Sokolika.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a