Sport

Międzynarodowy Turniej Sokolika U10 w Starym Sączu

Opublikowano: 13 grudnia, 2014 o 11:35 pm   /   przez   /   komentarze (0)

6 i 7 czerwca 2015 roku w Starym Sączu odbędzie się V Międzynarodowy Turniej Sokolika w piłce nożnej dzieci w kategorii wiekowej U-10. Jest to najbardziej prestiżowa piłkarska impreza w Polsce!

Głównym celem Turnieju to przede wszystkim wymiana sportowych doświadczeń drużyn z różnych krajów, nawiązanie kontaktów pomiędzy młodymi zawodnikami i ich trenerami oraz sprawdzenie się w rywalizacji fair play. Skala Turnieju oraz formuła i wysoki poziom sportowy rozgrywek sprawiają że swój udział potwierdziły już zespoły z Polski: EscolaVarsovia Barcelona, słynna polska szkółka Barcelony, Legia Warszawa, Lech Poznań, Wisła Kraków, Pogoń Szczecin, Arka Gdynia, Jagiellonia Białystok, Zagłębie Sosnowiec,akademie FC Wrocław Academy i Beniaminek Krosno a także zespoły z zagranicy: słowackie: Slovana BratysławaMFK Vranov i CSFA Malacky ; z Czech –praska Slavia oraz trzy drużyny z Ukrainy. Organizacyjne szczegóły przyjazdu dopinają u siebie również Francuzi z jednego z miast partnerskich, a mianowicie ekipa E.S LambresLes Douai. Swój udział potwierdził także Nottingham Forrest! Ta utytułowana drużyna w 1978 roku zdobyła mistrzostwo Anglii, a w latach 1979 i 1980 Puchar Europy.

W gronie tak doborowego towarzystwa nie może zabraknąć gospodarzy turnieju Sokolików Stary Sącz oraz Szkółki Dunajec Nowy Sącz.

Jednym z głównych partnerów Turnieju jest Urząd Miasta i Gminy Stary Sącz, na czele z burmistrzem Jackiem Lelkiem.

Uroczyste otwarcie Turnieju nastąpi 5 czerwca (piątek) na płycie starosądeckiego Rynku. Już dziś Organizatorzy MKS Sokół a także UKS Sokoliki zapraszają wszystkich miłośników sportu na tę uroczystość. Warto podkreślić że nie tylko fani piłki nożnej będą usatysfakcjonowani. Urząd Miejski w Starym Sączu także organizuje szereg imprez towarzyszących, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Więcej informacji o Turnieju i prezentację wszystkich drużyn znajdziecie na oficjalnej stronie: http://www.turniejsokolikastarysacz.pl/

fot.Ryn

 

 

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"