Sport

Mini Tour de Pologne w Nowym Sączu

Opublikowano: 3 lipca, 2015 o 10:28 am   /   przez   /   komentarze (0)

 

W dniach 5-6 sierpnia w Nowym Sączu zagości jeden z najważniejszych wyścigów kolarskich na świecie, a wydarzeniu towarzyszyć będzie 8. wyścig Nutella Mini Tour de Pologne. Założenie wyścigu dla najmłodszych jest proste – stając do rywalizacji dzieci i młodzież mają niepowtarzalną szansę sprawdzić swoje umiejętności na wybranej części trasy jaką pokonują zawodowi kolarze oraz stanąć na tym samym zwycięskim podium! 

8 Nutella Mini Tour de Pologne odbędzie się w Nowym Sączu w dniu 5 sierpnia. Udział będzie możliwy w dwóch kategoriach wiekowych: 8-10 latoraz 11-12 lat. Odbędzie się także Puchar Młodzików organizowany tylko dla dzieci posiadających licencję kolarską. W tym przypadku obowiązuje tylko jedna kategoria wiekowa: 13-14 lat.
Wyścig Nutella Mini Tour de Pologne stanowi wyjątkowe wydarzenie sportowe u podstaw którego leży promocja aktywnych formy spędzania czasu jako elementu składowego prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży, jak również umożliwienie rozwoju pasji i talentu.

Od 2008 roku w wyścigu NMTdP wystartowało ponad 10 tysięcy dzieci – dla jednych było to wspaniałe doświadczenie, emocjonująca przygoda, nauka pracy zespołowej, a dla niektórych kolarstwo stało się prawdziwą pasją. Jednym z najlepszych przykładów jak wyścig dla dzieci może stać się pomostem między dobrą zabawą a profesjonalnym sportem jest Michał Kwiatkowski,zdobywca tęczowej koszulki Mistrza Świata w 2014 roku, zawodnik międzynarodowej drużyny kolarskiej Etixx Quick Step. To właśnie od startów w Mini Tour de Pologne Kwiatkowski zaczynał swoją przygodę z kolarstwem, a obecnie poprzez swoją sportową postawę oraz znakomite wyniki jest idolem i wzorem dla najmłodszych.
Wyścigi Nutella Mini Tour de Pologne oraz Puchar Młodzików rozpoczną się 2 sierpnia w Warszawie dalej odwiedzą Dąbrowę Górniczą, Katowice, Nowy Sącz i Zakopane, aby 8 sierpnia zafiniszować w stolicy małopolski -Krakowie.  W każdym z miast specjalnie dla zawodników NMTdP oraz Pucharu Młodzików zostanie wytyczona część trasy, jaką również pokona peleton najlepszych kolarzy z całego świata. To co istotne to fakt, iż trudnośćoraz długość trasy zawsze będzie dostosowana do umiejętności imożliwości fizycznych dzieci oraz młodych zawodników.
Dodatkowo,kiedy w wyścigu podstawowym Nutella Mini Tour de Pologne dzieci rozliczane będą codziennie na każdym z 6 etapów, tak w Nutella Mini Tour de Pologne Puchar Młodzików podczas każdego z pięciu pierwszych wyścigów najlepsza piątka młodzików oraz piątka młodziczek otrzyma szansę na udział w Wielkim Finale w Krakowie. Dzięki takiemu podziałowi strat w wyścigu dla małych fanów dwóch kółek jest bezpieczną zabawą,natomiast młodzikom i młodziczką pozwala na pokazanie swoich umiejętności sportowych zdobytych w klubach.

Szczegółowe informacje oraz regulamin wyścigu Nutella Mini Tour de Pologne znajduje się nawww.minitourdepologne.pl.

UM Nowy Sącz

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"