Sport

Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce. Srebrny i brązowy sądeczanin

Opublikowano: 9 lipca, 2016 o 11:02 am   /   przez   /   komentarze (0)

W Suwałkach odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów. Znakomicie spisał się podopieczny Józefa Klimka UKS Budowlani Nowy Sącz, Patryk Marmon, który wybiegał srebrny i brązowy medal.W jubileuszowych MP w Suwałkach udział wzięło dwóch sądeczan, którzy na co dzień trenują w UKS Budowlani przy Zespole Szkół Budowlanych w Nowym Sączu, Patryk Marmon i Adam Majerski.

W pierwszym dniu zawodów, w afrykańskim upale rozegrany został bieg na 3000 m, w którym wystąpił Patryk Marmon. – opowiada trener Józef Klimek. – Od startu mocne tempo biegu narzuciło  8 zawodników zostawiając w tyle pozostałych. Na ostatnim okrążeniu 3 zawodników zaczęło uciekać, 300 m przed metą prowadzenie objął Patryk Marmon. W połowie ostatniej prostej zaatakował Mateusz Dębski z Radomia, ale Patryk Marmon odparł jego atak. Niestety ostatecznie jego rywal finiszował jako pierwszy uzyskując czas 8,28,00, Patryk zwalniając na kilka metrów przed metą pewny srebrnego medalu uzyskał czas 8,28,47 poprawiając rekord życiowy aż o 15 sek.W drugim dniu zawodów na 3000 m z przeszkodami wystąpił Adam Majerski, który zajął 16 miejsce uzyskując czas 10,46,73

Na zakończenie rywalizacji, przy wietrznej i burzowej pogodzie, na 1500 m wystartował Patryk Marmon. Sądeczanin już nieco zmęczony, odczuwał jeszcze trudy biegu na 3000 m, pobiegł asekuracyjnie zajmując 3 miejsce w czasie 3,57,03, zdobywając w tym roku już 4 medal Mistrzostw Polski.

Na zdjęciu: Pierwszy z prawej Patryk Marmon; Fot; Arch. klubu

źródło: MOSiR