Sport

MUKS Poprad Stary Sącz wycofał się z II Ligi

Opublikowano: 23 grudnia, 2014 o 7:06 am   /   przez   /   komentarze (0)

Drugoligowy zespół MUKS Poprad Stary Sącz niespodziewanie wycofał się z rozgrywek drugiej ligi siatkówki.

W mediach krążą informacje że powodem wycofania jest trudna sytuacja finansowa Klubu. Jak przystało na tak niespodziewaną wiadomość postanowiliśmy to sprawdzić u źródła.

Pomimo wielu zawodowych zobowiązań, udało nam się porozmawiać z trenerem p. Januszem Pasiutem.
– W ostatnim czasie w zespole pojawiła się plaga kontuzji, które pokrzyżowały nam plany. Cztery dziewczyny mają problemy zdrowotne. Zerwane wiązadła Małgorzaty Barszcz, choroba Marzeny Suchodolskiej. Ponadto rękę złamała Tokarczyk, a choroba Szczygieł spowodowała problemy z sercem, ale już wszystko jest w normie – relacjonuje trener MUKS Poprad.
-Dodatkowo wycofali się sponsorzy a dalekie wyjazdy spowodowały że musiała zapaść decyzja o wycofaniu. Tym bardziej, że w tej chwili mamy natłok sportowych obowiązków i finansowo nie dajemy rady. Zajmujemy I miejsce juniorek w grupie wschodniej i będziemy grać w finałach wojewódzkich, w rozgrywkach kadetek zajmujemy wysokie 3 miejsce i także zagramy w finałach wojewódzkich, w kategoriach młodziczek mamy wysokie osiągnięcia i liczymy na awans. Dodatkowo dochodzi udział w rozgrywkach Młodej Ligi jako Muszynianka Muszyna.
Pomimo wielu sprzecznych doniesień, trener Janusz Pasiut jest zadowolony ze współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego, które częściowo finansują pozostałe przedsięwzięcia Klubu.
– Tak dobrze jak obecnie, to przez ostatnie 20 lat mojej pracy nie było – komentuje trener.
-Obecnie dzieje się naprawdę sporo i pomimo wycofania się z II Ligi, gramy w Młodej Lidze, gramy w III Lidze, jesteśmy na czołowych miejscach w Mistrzostwach Małopolski juniorek, kadetek, młodziczek. Także dla dobra pozostałych uczestniczek trenujących w Klubie (aby nie odebrać im możliwości grania) podjęta została decyzja o wycofaniu – podsumowuje Janusz Pasiut.
Przypomnijmy że w dziesięciu kolejkach II ligi sezonu 2014/2015, zespół ze Starego Sącza zdobył trzy punkty, zajmując przedostatnie, 8. miejsce. Jedyne zwycięstwo odniósł z ekipą Sokoła Zator (ponadto set zdobyty z meczu z Bronowianką). Dlatego wycofanie się z II Ligi wydaje się być słusznym rozwiązaniem. Zdecydowanie lepiej siatkarki znad Dunajca i Popradu radzą sobie Młodej Lidze i pozostałych rozgrywkach wojewódzkich.
A M
fot.sadeczanin.info

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"