Sport

Nagrody dla najlepszych drużyn w SUFIGS-Lidze Orlika

Opublikowano: 24 września, 2018 o 7:33 am   /   przez   /   komentarze (0)

W Hotelu Ibis Styles w Nowym Sączu odbyła się uroczysta gala, podsumowująca zmagania w SUFIGS – Lidze Orlika o Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego. 

Impreza odbywa się pod patronatem starosty nowosądeckiego Marka Pławiaka, a jej celem jest wyłonienie najlepszej amatorskiej drużyny piłkarskiej na Sądecczyźnie. Na boisku rywalizują drużyny złożone z szóstki zawodników. Zespoły mogą reprezentować firmy, szkoły, instytucje czy grupy znajomych, którzy chcą włączyć się w te ligowe rozgrywki. W tym roku trwały one od kwietnia do połowy września.

Zarząd Powiatu konsekwentnie wspiera działania aktywizujące sportowo mieszkańców Sądecczyzny – podkreśla wicestarosta Antoni Koszyk. – Bardzo się cieszę, że Liga Orlika cały czas się rozwija, a rozgrywki są na wysokim poziomie.

Organizator ligi Łukasz Frączek podziękował wicestaroście za objęcie rozgrywek honorowym patronatem. Podkreślił, że z każdym rokiem rośnie zainteresowanie turniejem. Przed trzema laty, gdy ruszały rozgrywki, na boiskach rywalizowało 16 zespołów. W tym sezonie było ich aż 28.

Podczas gali wręczono nagrody m.in. dla najlepszych piłkarzy, bramkarzy i strzelców bramek turnieju. Wręczono także puchary dla najlepszych drużn pierwszej i drugiej ligi. Zwycięzcami w lidze ekstraklasy zostały: Wiśniowski, Q-Graf/Metalex i Gold Team/Meble Lorek.

Puchary dla najlepszych drużyn pierwszej i drugiej ligi wręczyli wójtowie gmin Podegrodzie Małgorzata Gromala i Łącka Jan Dziedzina. To na orlikach w w Brzeznej i Jazowsku rozgrywano bowiem mecze SUFIGS-Ligi Orlika.

Fot. Starostwo Powiatowe

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"