Sport, Z ostatniej chwili

Nawojowa: jest boisko, będą trybuny

Opublikowano: 11 sierpnia, 2020 o 8:44 am   /   przez   /   komentarze (0)

Uczniowie, którzy we wrześniu przyjdą do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej będą mogli korzystać z pełnowymiarowego boiska. Budowa obiektu została co prawda zakończona w listopadzie ubiegłego roku, jednak teraz montowane są jeszcze trybuny, a teren wokół boiska zostanie estetycznie zagospodarowany.

Do pełni szczęścia brakowało właśnie trybun – mówi Michał Bulzak, dyrektor ZSP w Nawojowej. – Teraz będziemy mogli rozgrywać mecze z udziałem kibiców. Obecne prace polegają miedzy innymi na  wykonaniu wokół boiska nawierzchni z kostki brukowej, zamontowaniu piłkochwytów i dwurzędowych trybun.

Wartość zamówienia to 156.285,93 zł.

Jak zapewnia dyrektor Michał Bulzak, z boiska będzie można korzystać nawet po zakończeniu zajęć w szkole.

Uczniowie mieszkają w internacie, więc po zakończeniu nauki również mogą korzystać z obiektów sportowych – tłumaczy. – Boisko może być wynajmowane dla grup, które trenują różne rodzaje sportu i dla lokalnej społeczności. Mamy wiele zapytań właśnie o wynajem obiektu popołudniami. Dzięki temu, że działa internat, na miejscu jest kadra pedagogiczna, która będzie sprawowała pieczę nad obiektem.

Przypomnijmy: przebudowa wielofunkcyjnego boiska sportowego w Nawojowej była możliwa dzięki projektowi „Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa – MIRS” współfinansowanego z budżetu Województwa Małopolskiego. Wartość umowy na roboty budowlane – 349 528,18 zł, a dofinansowanie udzielone przez Województwo Małopolskie w formie dotacji celowej – 168 000,00 zł.

Wykonawcą prac była firma BUD-MAT z Krynicy Zdroju i to ona prowadzi obecne roboty. Boisko ma wymiary: 22 m x 44 m, nowoczesną i bezpieczną nawierzchnię, która pozwala na grę nawet po opadach deszczu, jest też oświetlone.

Fot. Maria Olszowska

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"