Sport, Turniej sokolika U-10, Z ostatniej chwili

Odliczamy dni do Międzynarodowego Turnieju Sokolika o puchar INNOJU

Opublikowano: Czerwiec 1, 2018 o 7:57 am   /   przez   /   komentarze (0)

Wielkimi krokami zbliża się jeden z najbardziej rozpoznawalnych turniejów młodzieżowych w Polsce! Trwają ostatnie przygotowania do VIII Międzynarodowego Turnieju Sokolika o Puchar INNOJU U10, który odbędzie się w dniach 09-10 czerwca 2018 roku w Starym Sączu.Kilka dni dzieli nas od największego święta piłki nożnej na Sądecczyźnie.

Turniej Sokolika jest najbardziej dynamicznie rozwijającym się międzynarodowym turniejem piłki nożnej w naszym kraju. W tegorocznej edycji udział w nim weźmie 32 zespoły z 11 krajów w tym: Liverpool FC, Crystal Palace FC, Sporting Lizbona, Feyenoord Rotterdam, Olympique Marsylia, Hertha BSC Berlin, RB Liepzig czy Austria Wiedeń.

Kiedy zaczynaliśmy pierwszą edycję turnieju Sokolika w 2011 roku, mieliśmy budżet na poziomie 2 tysięcy złotych, a uczestniczyło w nim tylko 8 drużyn. Największą „gwiazdą” był wówczas klub z Odessy na Ukrainie. W tegorocznej edycji więcej warta będzie pojedyncza nagroda dla najlepszych zawodników turnieju. Każde dziecko będące uczestnikiem dostaje od nas medal. Łatwo policzyć skoro są 32 zespoły, to około 350 graczy-mówi Tomasz Popiela, koordynator Turnieju –Dzięki zaangażowaniu licznych sponsorów możemy co roku podnosić poziom sportowy zawodów i ich oprawę. Wielkie ukłony należą się również władzom Starego Sącza, które bardzo pomagają nam  w organizacji tej imprezy. Cały rok się przygotowujemy, bo do załatwienia jest masa spraw jak rozsyłanie zaproszeń, korespondencja, tworzenie grafików i harmonogramów, a do tego sponsorzy i eliminacje.  Tak naprawdę w czerwcu mamy turniej, a już od połowy sierpnia przygotowujemy się do nowej edycji.

Uroczyste rozpoczęcie, przemarsz wszystkich zespołów na płytę starosądeckiego Rynku i odegranie hymnów państwowych już 8 czerwca o godzinie 19:00. Zapraszamy do wspólnego kibicowania.

Posłuchaj burmistrza Jacka Lelka: 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a