Sport, Z ostatniej chwili

„Odmłodzona” drużyna Old Boy Stary Sącz rywalizowała na Słowacji

Opublikowano: 7 lipca, 2017 o 8:33 am   /   przez   /   komentarze (2)
W dniach 1 i 2 lipca br w Svidniku (Słowacja) odbył się turniej piłki siatkowej tzw. Dukelsky Pohar 2017 w klasie open  -udział zawodników z licencją i amatorów, bez kategorii wiekowych. W turnieju wystartowała starosądecka drużyna Oldbojów.

W turnieju wzięło udział 12 drużyn w tym jedna z Polski, tj. drużyna Old Boy Stary Sącz.

Graliśmy w mocno odmłodzonym składzie ze względu na brak ograniczeń wiekowych -mówi kierownik drużyny Jan Burda –Formuła turnieju wymagała udziału w drużynie dwóch pań. Mecze rozgrywane były na boiskach”pod chmurką”. Startujące drużyny podzielone zostały na trzy grupy po cztery zespoły  i grały systemem każdy z każdym. Drużyny, które zajęły 1 i 2 miejsce w grupach awansowały do grupy silniejszych i grały o miejsca  1 – 6, pozostałe o miejsca  7 – 12. Zajęliśmy 6 miejsce w grupie finałowej remisując dwa mecze. Z uwagi na liczny udział zawodników I-ligi słowackiej m. in. z Popradu, Starej Lubovni czy Svidnika, reprezentantów Słowacji,turniej stał na bardzo wysokim poziomie. W jednej z drużyn grało dwóch zawodników PlusLigi.

Każda z drużyn za udział otrzymała pamiątkowy dyplom.

Najstarszym zawodnikiem turnieju został kierownik starosądeckiej drużyny, Jan Burda. Serdecznie GRATULUJEMY!