Sport, Z ostatniej chwili

Okręgówka. Pierwsze trzy punkty dla Sokoła

Opublikowano: 12 sierpnia, 2018 o 1:50 pm   /   przez   /   komentarze (4)

W niedzielę (12 sierpnia) w inauguracyjnym meczu nowego sezonu piłkarskiego 2018/2019 Ligi Okręgowej MKS Sokół wygrał na własnym stadionie z KS Tymbark. Na trybunach nie zabrakło kibiców, którzy gorąco dopingowali starosądeczan.

Niepokonany dotąd starosądecki Sokół awansował do okręgówki i w pierwszym meczu zainkasował komplet punktów. Podopieczni trenera Jakuba Bober ograli piłkarzy z Tymbarku 2:1. Nikt nie spodziewał się łatwego spotkania i łatwe ono nie było. Sokół już od pierwszego gwizdka sędziego przejawiał sporą ochotę do gry, ale brakowało szczęścia. Twarda i agresywna gra w środku pola, wyprowadzane akcje skrzydłami i goście zepchnięci do głębokiej defensywy nie za często przedostawali się pod pole karne gospodarzy….aż do 74 minuty.

Pierwsza bramka dla Tymbarku padła właśnie w 74 minucie. Piłkarze Sokoła wyrównali 6 minut później. W 80 minucie bramkę dla Sokoła strzelił Kozłowski. W 90 minucie sędzia podyktował rzut karny. Fenomenalnie wykonał go Wójcik i tym samym ustanowił ostateczny wynik 2:1.

Już w środę 15 sierpnia o godzinie 18:00 piłkarze Sokoła zmierzą się na wyjeździe z Ogniwem Piwniczna Zdrój.

Skład Sokoła: Pająk Michał – Haza Jarosław, Rusin Tomasz, Czoch Jan, Wojtas Paweł- Bednarczyk Tomasz, Marduła Przemysław (60′ Stępka Arkadiusz), Gardoń Sebastian, Wójcik Marcin (88′ Kożuch Dominik), Ćwik Dawid (46′ Kozłowski Mateusz) – Owsianka Krystian (65′ Lizoń Tomasz) oraz Głębocki Kamil i Marduła Paweł

Trener: Jakub Bober