Sport

Oświata na boisku czyli turniej z okazji 70-lecia starosądeckiej siatkówki

Opublikowano: 25 października, 2015 o 3:07 pm   /   przez   /   komentarze (1)

W tym roku przypada 70-lecie starosądeckiej siatkówki. Z tej okazji rozegrano turniej pracowników oświaty, który ma także długą historię.

40 lat temu w Szkole Podstawowej nr 1 w Starym Sączu rozegrano pierwszy turniej siatkarski pracowników oświaty. Tradycja ta przetrwała do dzisiaj i jak widać, z powodzeniem jest kontynuowana.

W ubiegły weekend na hali sportowej Zespołu Szkół w Barcicach zmierzyli się reprezentanci: Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu, Szkoły Podstawowej nr 1 im ks prof Józefa Tischnera w Starym Sączu, Zespołu Szkół w Barcicach, Zespołu Szkół w Gołkowicach i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu.

Uroczystego otwarcia dokonali: przewodnicząca Rady Miejskiej Ewa Zielińska, Liliana Królikowska -prezes oddziału ZNP Stary Sącz i komitet obchodów 70-lecia starosądeckiej siatkówki: Michał Jarzębiński i Lechosław Ziębowicz.

Po zapoznaniu się z historią turnieju, Marian Kuczaj został uhonorowany statuetką za zaangażowanie i popularyzowanie starosądeckiej siatkówki. Nagrodę wręczyła przewodnicząca Ewa Zielińska i Liliana Królikowska.

Po rozegraniu wszystkich meczów, systemem każdy z każdym –bezkonkurencyjna okazała się drużyna z Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu. Tuż za nimi uplasowała się drużyna z Barcic. Miejsce 3 wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Starym Sączu. Poza podium: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu i Zespół Szkół w Gołkowicach.

 

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ NA STRONIE www.marcinpawlik.pl

fot. Marcin Pawlik

 

 

Komentarze

Komentarze (1)

  • 29 października, 2015 o 8:26 am obserwator

    może i bezkonkurencyjni, ale niezgodni z regulaminem- a sędziowie na to nic

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"