Sport

Piłkarskie Mistrzostwa OHP regionu nowosądeckiego

Opublikowano: 23 marca, 2019 o 9:59 am   /   przez   /   komentarze (0)

Dnia 19 marca, tradycyjnie jak co roku odbyły się Regionalne Halowe Mistrzostwa MWK OHP w Piłce Nożnej Chłopców regionu nowosądeckiego. Miejscem rozgrywek była hala widowiskowo-sportowa w Łącku. Turniej objęty został honorowym patronatem przez Wójta Gminy Łącko – Jana Dziedzinę.

Głównym celem zawodów było wyłonienie drużyny, która reprezentować będzie region nowosądecki podczas Wojewódzkich Halowych Mistrzostw MWK OHP w Piłce Nożnej Chłopców w Gorlicach. W turnieju wzięły udział reprezentacje: 6-32 HP Limanowa, CKiW Szczawnica-Jabłonka, 6-33 ŚHP Nowy Sącz, gospodarz zawodów 6-34 HP Stary Sącz oraz gościnnie zagrała drużyna z 6-38 HP Gorlice. Turniej przebiegał pod czujnym okiem sędziego z Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Nowym Sączu zaś nad bezpieczeństwem zawodów opiekę sprawowali ratownicy medyczni z Pogotowia Ratunkowego w Nowym Sączu. Mecze rozegrane zostały systemem „każdy z każdym”.  Zwycięzcą turnieju została  drużyna z 6-33 ŚHP Nowy Sącz zdobywając najwyższe trofeum zawodów. Miejsce drugie wywalczył zespół gospodarzy 6-34 HP Stary Sącz, trzecie miejsce zajęła grupa z 6-32 HP Limanowa. Klasyfikacje najskuteczniejszych strzelców wygrał zawodnik Paweł Ubik
z 6-32 HP Limanowa. Tytuł najlepszego bramkarza przypadł Rafałowi Pająk z 6-33 ŚHP Nowy Sącz zaś najlepszym zawodnikiem turnieju został Sebastian Majerski z 6-34 HP Stary Sącz.  Wszyscy nagrodzeni zostali pamiątkowymi statuetkami. Rywalizacja przebiegła
w myśl zasady fair-play. W trakcie zmagań sportowych na boisku, zawodnicy wykazali się wysokimi piłkarskimi umiejętnościami.