Sport, Z ostatniej chwili

Płynęli do Małpiej Wyspy

Opublikowano: 5 sierpnia, 2017 o 5:59 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Dzisiaj odbył się kolejny Memoriał Pływacki im. Zbigniewa Kmiecia poświęcony sądeckiemu trenerowi sportowemu i pedagogowi.

Od kilku lat impreza przyciąga pływaków w różnym wieku i z różnych stron Powiatu Nowosądeckiego. Niektórzy pokonują krótki dystans, inni, bardziej zaawansowani mają bardziej wymagającą trasę. Patronat honorowy nad maratonem pełni starosta nowosądecki Marek Pławiak, a organizatorem imprezy jest m.in. Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Dzisiaj starosta wręczał dyplomy i puchary uczestnikom pływackich zmagań wraz z szefem sądeckiego WOPR Dariuszem Gerhardtem.

Cieszę się, że tak dużo zawodników wzięło udział w rywalizacji i że wśród nich jest sporo dzieci i młodzieży – mówił starosta Marek Pławiak. – Sam kiedyś byłem ratownikiem na Jeziorze Rożnowskim, mam wielki sentyment do tego miejsca. Gratuluję zwycięzcom i zachęcam do szlifowania swoich pływackich talentów.

Memoriał poświęcony jest pamięci Zbigniewa Kmiecia – nauczyciela w I Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Sączu. Wychowankowie wspominają go jako znakomitego pedagoga, trenera sportowego, wychowawcę kolejnych pokoleń młodzieży. Zbigniew Kmieć kochał Jezioro Rożnowskie i spędzał nad nim każdą wolną chwilę, szczególnie gdy pełnił funkcję kierownika Ośrodka Sportów Wodnych AWF Kraków w Załężu.

(olsz)Fot. Maria Olszowska/Starostwo Powiatowe

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"