Sport, Z ostatniej chwili

Pobiegli dla Marysi Zwolińskiej. Od Nowego Sącza po Jokohamę

Opublikowano: 8 czerwca, 2021 o 6:57 am   /   przez   /   komentarze (0)

W Nowym Sączu odbył się VIII Międzynarodowy Bieg Charytatywny Run 4 a Smile organizowany przez Wyższą Szkołę Biznesu. W tym roku zebrane środki pieniężne trafią na leczenie Marysi Zwolińskiej, podopiecznej Sursum Corda. Dziewczynka cierpi na ostrą białaczkę limfatyczną. Jeszcze nieoficjalnie ale już możemy zdradzić, że udało się zebrać 33 tysiące złotych.

Biegać i pomagać można było w dowolnym miejscu na Ziemi i wpłacać pieniądze za pomocą Sursum Corda. W Nowym Sączu pobiegli w Miasteczku Galicyjskim i Skansenie oraz innych miejscach. Wpisowe do biegu po uśmiech wynosiło minimum 10 zł. Na starcie w Miasteczku Galicyjskim stanęło 200 osób. Już wiemy, że cel 30 tysięcy został osiągnięty.

Uczestnicy Run for a smile mieli do pokonania dystans 4 kilometrów. Bieg odbywał się także online, dzięki czemu można było w nim wziąć udział, przebywając w każdym zakątku świata.

Pierwszy na mecie był prawdopodobnie Michał Klocek z córką – absolwent WSB-NLU, który mieszka i pracuje w Jokohamie. W sobotę, o godzinie 5.31 napisał tak:

„Chyba znowu jesteśmy pierwsi w biegu. Znowu niestety tylko i wyłącznie ze względu na różnice czasu Polska-Japonia. Rektor Dariusz Woźniak to był zawsze dość wymagający i bezpośredni gość. W poniedziałek przypomniał mi grzecznie że mam biec w RUN FOR A SMILE dla Marysi. Mówię: wiem, inicjatywę wesprę, ale nie pobiegnę raczej, bo miałem mały wypadek i kilka godzin temu wyszedłem z SORu w Japonii. Ręka unieruchomiona. Opowiedział, że spoko, bieg jest dopiero w sobotę… Kochani, biegniemy (ja niestety tylko marsz, a Zosia – jak w tamtym roku – nadaje tempo) dla 5-letniej Marysi chorej na białaczkę!”

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a