Sport

Pobiegną dla Anity Lewandowskiej

Opublikowano: Marzec 26, 2020 o 8:31 am   /   przez   /   komentarze (0)

W 2020 roku w dniach 22-23 maja Fundacja Dietering organizuje pierwszą edycję Biegu 24/h – dla Życia,  patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz Jacek Migacz – Wójt Gminy Grybów. Bieg odbędzie się na Stadionie Międzyszkolnym im. Romana Stramki przy ul. Lenartowicza 4, w Nowym Sączu, gdzie nieustannie przez 24 godziny sportowcy oraz młodzież z Sądecczyzny pobiegną w Biegu 24/h – dla Życia.

Bieg wystartuje 22 maja 2020 r. o godzinie 10:30, a zakończy dopiero po 24 godzinach 23 maja 2020 r. Bieg odbędzie się na dwóch torach – na pierwszym pobiegną 4 osoby w tym maratończycy, którzy będą zmieniać się co dwie godziny na zasadzie sztafety, w składzie: Sebastian Barnaś, Stanisław Szpyrka, Patryk Janicki oraz Jaszewska -Mosak. Niewątpliwie wszystkie te osoby łączy chęć niesienia bezinteresownej pomocy innym. Za co należą im się wielkie słowa uznania. Natomiast na drugim torze zmagania rozpocznie młodzież  z Sądecczyzny,która pobiegnie w sztafecie, lecz każdy uczestnik według swoich sił, tak aby móc zachować ciągłość biegu. Na wszystkich uczestników czekają wyjątkowe koszulki Fundacji Dietering – Pomagamy z pasją.

Ta wspaniała inicjatywa powstała w Fundacji Dietering, której celem jest m. in. poprawa kondycji zdrowotnej polskiego społeczeństwa przez promocję postaw prozdrowotnych oraz prawidłowych nawyków żywieniowych. Natomiast szczególny nacisk  Fundacja przykłada do pomocy osobom
z niepełnosprawnością, poprzez zbiórki środków finansowych w czasie różnego rodzaju akcji promocyjnych. Fundacja Dietering ma pod swoją opieką podopiecznych pochodzących z całej Polski.

Jedną z naszych podopiecznych jest Pani Anita Lewandowska. To dla niej 22 maja  2020 r. wystartuje Bieg 24/h – dla Życia. Pani Anita mimo swojego młodego wieku jest osobą bardzo doświadczoną przez los. 18 września 2019 roku  to dzień, który na zawsze zapamiętają najbliżsi Anity. Tego dnia mąż Anity chciał odebrać jej życie, raniąc ją siekierą. Kobieta była w 8. miesiącu ciąży. Nienarodzone dziecko nie przeżyło, a Pani Anita rozpoczęła walkę o życie. Jej mąż dobrze wiedział, że ciosy zadane siekierą mogą zabić – tego chciał. Celował w głowę swojej żony, twarz i plecy. Lekarze, którzy przyjmowali Panią Anitę w szpitalu, nie mogli uwierzyć w to, co widzą. Była cała we krwi. Niezbędne było natychmiastowe przeprowadzenie operacji, jednak Pani Anita nie poddała się i wygrała walkę o życie. Obecnie walczy o powrót do zdrowia i ukochanego synka. Dzięki ciężkiej pracy rehabilitantów w grudniu Pani Anita wybudziła się ze śpiączki, a czucie w kończynach zaczęło powracać. Niestety, prawa strona jest nadal bezwładna, pokarm przyjmuje poprzez sondę. Kobieta zaczyna mówić, choć lekarze nie dawali jej żadnych szans. Dzięki ogromnej sile życia i wsparciu rodziny oraz ludzi dobrej woli Pani Anita robi postępy. Choć nie pamięta swojego życia z ostatnich kilku lat nie poddaje się. Pani Anita aby mogła marzyć o powrocie do zdrowia potrzebuje specjalistycznej opieki medycznej, rehabilitacji, opieki psychologicznej i sprzętu rehabilitacyjnego.

Pomimo krótkiego czasu funkcjonowania Fundacja może pochwalić się licznymi akcjami, jak:

–  „Metr za Złotówkę”, w której dwóch Maratończyków pobiegło w Maratonie Warszawskim;

–  „Kajakiem pod prąd- dla Kuby”, polegająca na przepłynięciu rzeki Dunaj pod prąd przez Roberta Tomalskiego, kajakarza i podróżnika.

–  Akcja charytatywna polegająca na zbiórce zabawek i książek dla dzieci z Oddziału Chirurgicznego dla Dzieci – Szpitala Specjalistycznego w Nowym Sączu.

Pomoc dla Anity: https://zrzutka.pl/rxmmba

Zapisy: http://www.fundacjadietering.com/bieg-charytatywny.html

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/1064531127236529/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a