Sport, Z ostatniej chwili

Ponad 300 tysięcy złotych na dwa boiska!

Opublikowano: 25 lipca, 2020 o 2:14 am   /   przez   /   komentarze (0)

Promesę na ponad 300 tysięcy złotych przywiózł dzisiaj z Krościenka nad Dunajcem starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. Te pieniądze to dofinansowanie do budowy boisk sportowych. Środki pochodzą z projektu „Małopolska Infrastruktura Rekreacyjno-Sportowa”, a promesy wręczał senator Jan Hamerski i Marszałek Województwa Witold Kozłowski.

Budowa jednego z obiektów została już ukończona – to boisko przy Domu Wczasów Dziecięcych w Piwnicznej Zdroju – jednostce Powiatu Nowosądeckiego.

Rocznie w DWD przebywa kilka tysięcy dzieci i młodzieży, a szczególną popularnością cieszy się okres ferii i wakacji – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Właśnie z myślą o przybywających tutaj z całej Polski młodych ludziach, podjęliśmy decyzję o modernizacji starego i zniszczonego boiska. Obiekt ma powierzchnię 368 metrów kwadratowych, ma bezpieczną nawierzchnię, jest ogrodzony, a kibice będą mogli oglądać rozgrywki korzystając z trybu.

Wartość robót to ponad 280 tysięcy złotych. Dofinansowanie w ramach projektu wynosi 152 tysiące 320 zł.

Kolejne boisko jest w fazie projektowania, ale wiadomo, że zostanie wybudowane przy Zespole Szkół Zawodowych w Grybowie. Tutaj kwota dofinansowanie również wyniosła 152 tysiące 320 złotych.

Dziękuję Marszałkowi Województwa Witoldowi Kozłowskiemu za przyznanie dofinansowania – mówi starosta Marek Kwiatkowski. – Takie obiekty są bardzo ważne dla młodzieży, której chcemy zapewnić wszechstronny rozwój. To kolejne boiska, które budujemy jako Powiat Nowosądecki. W planach jest również hala sportowa przy Zespole Szkół w Marcinkowicach.

Oprócz Powiatu Nowosądeckiego, dofinansowanie otrzymały jeszcze dwie gminy z naszego regionu: Korzenna i Łącko.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"