Sport

Porażka Sokolików na Lidze Popradzkiej

Opublikowano: 29 stycznia, 2015 o 6:02 pm   /   przez   /   komentarze (2)

W sobotę 24 stycznia odbył się kolejny turniej Ligi Popradzkiej. Gospodarzem turnieju była drużyna Grodu Podegrodzie, a miejscem rozgrywania zawodów była hala w Brzeznej. Sokoliki na miejscu stawiły się o 9.40. Z powodu chorób i kontuzji zabrakło kilku zawodników.

O 10.00 rozpoczął się pierwszy mecz. UKS Sokoliki grały przeciwko gospodarzom turnieju – drużynie Grodu. Dwie szybko stracone bramki podcięły skrzydła Sokolikom i pomimo starań nie udało się odrobić straty.

W kolejnym meczu starosądeccy piłkarze stanęli na przeciwko zawodnikom Biegoniczanki. Kolejny raz szybko stracili bramkę i musieli odrabiać straty, niestety z marnym skutkiem. Wynik 1:0 utrzymał się do końca i trzeba było uznać wyższość rywala. Przeciwnikiem numer 3 była drużyna Popradu Muszyna. Od początku meczu widać było dużą różnice pod względem umiejętności piłkarskich, ale jeszcze większą pod względem warunków fizycznych. Te dwa czynniki zadecydowały, że UKS Sokoliki zaliczyli koleją porażkę, tym razem 0:5. Ostatni mecz turnieju towarzysko rozegrali z Popradem Rytro. Sokoliki, podłamane wysoką porażką w poprzednim meczu, łatwo tracili bramki, co przełożyło się na koszmarny wynik 0:6.

Podsumowując, trzeba podkreślić, że po raz kolejny nie udało nam się zdobyć choćby jednego punktu, co gorsza – nie zdobyliśmy żadnej bramki. Pokazuje to, jaki ogrom pracy jeszcze przed nami. Do V turnieju Sokolika zostały nieco ponad 4 miesiące, jeśli nie skupimy się na solidnym treningu może być źle.

Tabela końcowa:

 1. Poprad Muszyna
 2. Gród Podegrodzie
 3. Biegonice
 4. Poprad Rytro
 5. Sokoliki Stary Sącz

 

UKS Sokoliki

Komentarze

Komentarze (2)

 • 30 stycznia, 2015 o 6:11 pm jonasz

  Tak naprawę to najbardziej szkoda dzieciaków. Bo poziom grania jaki reprezentują Sokoliki jest nieporównywalny z innymi zespołami. Nie ma się co dziwić…..warunki jaką mają do trenowania pozostawia wiele do życzenia. Powinno się przeprowadzić ostrą selekcję umiejętności dzieciaków, podzielić na kilka mniejszych grup i wziąć się do pracy. Bo trenować tylko dla samego trenowania?! Jaki ma to sens? Szkoda tylko zdolnych dzieciaków.Takie turnieje ewidentnie pokazują efekty szkolenia…eh…szkoda gadać.

 • 31 stycznia, 2015 o 12:57 am ja

  no racja są dzieci które trenują i robią postępy ale są też takie które cały czas poświęcają się dla ogółu a powinno im się dać szansę rozwijać może gdzieś dalej . nawet najlepszy trener z niczego czegoś nie zrobi …….

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a