Sport

Potrzebni wolontariusze na Igrzyska Europejskie

Opublikowano: 17 marca, 2023 o 9:02 am   /   przez   /   komentarze (0)

Komitet Organizacyjny Igrzysk Europejskich poszukuje wolontariuszy. Jak podaje organizacja, obecnie brakuje tysiąca osób. Chętni mogą zgłaszać się do do 31 marca.

W wolontariat podczas igrzysk poza studentami zaangażowani będą także uczniowie, osoby aktywne zawodowo i seniorzy. W wydarzenie włączą się również wolontariusze międzynarodowi oraz grupy zorganizowane.

W tym momencie organizatorzy „są na wczesnym etapie przeprowadzania rozmów rekrutacyjnych, by poznać z osobna każdego kandydata, który wyraził chęć udziału w wolontariacie, a także rozwiać ich możliwe wątpliwości i obawy” 

Co będą robić wolontariusze? Będą informować kibiców, witać gości na welcome deskach – zarówno w hotelach jak i na dworcach i lotniskach. Będą pomagać osobom z niepełnosprawnościami, działać w strefach rozgrywek sportowych oraz wspierać organizatorów w zakresach takich jak: wydawanie akredytacji, wsparcie mediów czy logistyka. Będą wsparciem dla zawodników, sędziów i reprezentacji narodowych. Aż 21 różnych działów wolontariatu zapewnia różnorodność zadań, w których każdy będzie mógł realizować swoje pasje i rozwijać własne zainteresowania.

Igrzyska rozpoczną się 21 czerwca i potrwają do 2 lipca. Weźmie w nich udział około  siedmiu tysięcy sportowców z 48 krajów.

Informacje dotyczące wolontariatu znajdują się na stronie.

Formularz rekrutacyjny jest dostępny na portalu wolontariusza.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"