Sport

Prezes Barciczanki z Honorową Odznaką Starego Sącza

Opublikowano: Lipiec 27, 2020 o 9:26 am   /   przez   /   komentarze (0)

Podczas ostatniej uroczystej Sesji Rady Miejskiej po raz trzeci wręczono Honorowe Odznaki Starego Sącza – które mają służyć docenieniu tych osób, które zasłużyły się Miastu i Gminie.  –wspólny mianownik Wyróżnionych to miłość i pasja do Starego Sącza. Każdy zrobił coś szczególnego, ważnego i zostawił w Starym Sączu swoje serce -mówi burmistrz Jacek Lelek. Honorową Odznakę otrzymał Paweł Cieślicki, prezes klubu Barciczanka.

Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały:

Osoba niezwykle zaangażowana w działania na rzecz mieszkańców Gminy Stary Sącz i okolic. Od wielu lat jest popularyzatorem sportu i turystyki wśród dzieci i młodzieży. Od kilku kadencji Paweł Cieślicki pełni funkcję Prezesa Ludowego Klubu Sportowego Barciczanka. Skutecznie przez lata starał się o środki finansowe na działalność klubu. Współpracując z lokalnymi władzami, organizował i czynnie zabiegał o działania na rzecz modernizacji obiektu piłkarskiego, remontu budynku socjalnego, przygotowywania płyty piłkarskiej na zawody. Zwieńczenie tych starań przypadło na 70-lecie Barciczanki.
Gmina Stary Sącz sfinansowała wówczas budowę nowoczesnego budynku klubowego i treningowego boiska ze sztuczną nawierzchnią. Efekty pracy Pawła Cieślickiego przekładają się na liczne medale i sukcesy wychowanków klubu, grającego obecnie w IV lidze.
Paweł Cieślicki za swoją pracę i zaangażowanie w działalność sportową został uhonorowany m.in. odznakami zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Nowym Sączu i Małopolskiego Związku Piłki Nożnej w Krakowie. Mniej znana szerszemu gronu jest działalność charytatywna Pawła Cieślickiego. Jest ponadto laureatem nagrody „Ziarnko Gorczycy” – to najwyższe uznanie dla ludzi wielkiego serca, którzy wspierają potrzebujących i niepełnosprawnych, oddając im swój czas, ofiarując dobry gest albo pomagając finansowo.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a