Sport

Rada Seniorów OZPN w Barcicach

Opublikowano: 14 stycznia, 2019 o 9:36 am   /   przez   /   komentarze (0)

W znanym ośrodku Las Vegas, prowadzonym przez byłego prezesa klubu Olimpia Nowy Sącz, kiedyś piłkarza Wiesława Rutkowskiego odbyło się spotkanie Rady Seniorów OZPN.

Zanim rozpoczęło się spotkanie Józef Unold, kronikarz Rady Seniorów zebrał podpisy wszystkich uczestników. Była też okazja poczytania trzech, opasłych tomów, a jest to historia nowosądeckiego sportu – piłki nożnej.

– Jest nas członków stowarzyszenia 78 – mówił prezes Rady Seniorów Jerzy Leszczyński. – Na spotkanie przybyło 58 oraz delegacja z Tarnowa, której przewodniczył prezes Edward Karasiński. Cieszę się, że jesteśmy, że wciąż trwamy i kultywujemy nasze spotkania. Jest to o tyle ważne, że wśród nas jest sporo ludzi mających więcej niż 70 lat, ale też 80, a najstarszym był Czesław Janikowski (86 lat). Dziękuję wszystkim za przybycie.
Podczas spotkania nie mogło zabraknąć kapelana sądeckiego sportu ks. Józefa Wojnickiego, który odmówił modlitwę, zaintonował kolendę, ale też powiedział: – W ostatnim czasie sporo się działo w sądeckiej piłce i Sandecji oczywiście. Byliśmy w ekstraklasie, teraz zajmujemy drugie miejsce. Mam nadzieję, że dobre lata znów nadejdą.

Podczas spotkania wspominano piłkarskie zdarzenia sprzed lat. Przypomniano sylwetki kolegów, którzy odeszli do „kadry niebiańskiej”. Mówiono długo i zacięcie nad losem polskiej piłki nożnej, dyskutowano o budowie stadionu w Nowym Sączu, sytuacją finansową Sandecji, itd., itd…
Podczas spotkania 18 seniorów wyróżniono odznakami OZPN, które wręczył wiceprezes OZPN Nowy Sącz Antoni Ogórek.

sportowysacz.pl

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a