Sport

Ruszyła Liga Popradzka!

Opublikowano: 10 stycznia, 2015 o 4:43 pm   /   przez   /   komentarze (0)
Po długiej, świąteczno-noworocznej przerwie ruszyły rozgrywki Ligi Popradzkiej. Tym razem zawitaliśmy do oblodzonej lekko hali w Rytrze. SP Gol Łącko, Sokoliki 04 i 05 oraz gospodarz, Poprad Rytro zainaugurowali pierwszy w 2015 roku turniej LP.Po krótkim oficjalnym otwarciu, wyjaśnieniu zasad gry (graliśmy 2×10 min.) zmagania ligowe rozpoczęła ekipa gospodarzy. Ich rywalem była zaś Szkółka Piłkarska Gol Łącko. Otwarcie wyniku było dość szybkie, bo po osiągnięciu dość wyraźnej przewagi na początku gry, już w pierwszych minutach meczu piłkę do łąckiej siatki skierował Patryk Mirek. Gracze Łącka szybko otrząsnęli się z lekkiego roztargnienia i gra się wyrównała. Niestety bramki do końca nie padły, choć okazję do zdobycia gola z rzutu wolnego miała mistrzyni tego rozegrania w kategorii U-11 Olimpia Pierzchała. Jej strzał minimalnie minął bramkę.

W następnym meczu po raz pierwszy w historii zmierzyły się drużyny Sokolików. Starsi dość szybko osiągnęli przewagę w polu i mino ambitnej postawy młodszych mecz wygrali. Dwa trafienia zaliczył Wojtek Kurzeja, a po jednej bramce zdobyli Karol Mikulec, Jurek Chlipała i Hubert Tudaj.

Podmęczone i rozbite wysoką przegraną Sokoliki 05 po chwili przerwy, w kolejnym meczu w smutku pogrążyła ekipa gospodarzy. Dwa razy trafił Michał Tokarczyk, jedna bramkę dorzucił Marcin Tokarczyk i ekipa z Rytra miała już na koncie 6 punktów, a młodsze Sokoliki 0.

SP Gol Łącko – Sokoliki 04 to był następny pojedynek. Starsze Sokoliki od początku skróciły pole gry, szybko doskakiwali do rywala, starali się rozciągać grę na całej szerokości boiska i do przerwy prowadzili 2-0 po bramkach Oskara Baraściaka i Adama Majewskiego. Zaraz po przerwie padł gol kontaktowy autorstwa Marcela Franczyka. Na szczęście nasi opanowali nerwy i mimo wielu okazji bramkowych, dorzucili dwa gole. Na listę strzelców wpisał się znów Jurek Chlipała, a wynik zamknął Oskar. Po takich rozstrzygnięciach Łącko było bez punktów, a Sokoliki 04 miały punktów 6, podobnie jak Rytro.

I te dwie drużyny stanęły naprzeciwko by zagrać o pełną pulę. Wyrównana gra z (znów nieobiektywny być może jestem) lekkim wskazaniem na starosądeczan do przerwy nie została udokumentowana bramkami. Dopiero zaraz na początku drugiej połowy na prowadzenie Sokoliki wyprowadził Oskar Baraściak. Niestety strzelona bramka uśpiła czujność defensywy Sokolików i po kilku minutach znów mieliśmy remis, a ze zdobycia gola w zamieszaniu podbramkowym cieszył się Patryk Pawlik. Trafienie to podziałało alarmowo na naszych – znów przytomnością w polu karnym rywala wykazał się Oskar i mieliśmy 2-1, a już chwile później obrońcom Rytra sznurówki zaplątał całą serią zwodów Jurek Chlipała i po długim rogu posłał piłkę do siatki. Można było odnieść, że mecz jest już pod kontrolą, kiedy brak koncentracji w środku boiska, strata piłki i lob zaskoczył bardzo dobrze dziś broniącego Wojtka Chlipałę. Do końca meczu zostało 35 sekund. Wynik 3-2 dowieźliśmy do końca atakując i będąc do ostatnich chwil przy piłce. Mamy 9 punktów i gonimy czołówkę tabeli Ligi!

Na drugim końcu tabeli dzisiejszego turnieju stanęły nasze młodsze Sokoliki. W ostatnim meczu SP Łącko strzeliło im 6 goli, a trafiali: Marcel Franczyk, Kuba Wojtas, Paulina Piksa, Kacper Gromala, Sebastian Majda i Łukasz Myjak. W całym turnieju nie doczekaliśmy się gola Olimpii z wolnego, czekamy do następnego więc. Mimo sporych strat bramkowych gra sokolikowego rocznika 2005/06 wyglądała momentami całkiem ładnie i nieźle rokuje na przyszłość.
Ostateczna kolejność turnieju nr 5 wygląda następująco:Sokoliki 04 – 9 pkt; Poprad Rytro – 6 pkt, SP Gol Łącko – 3 pkt i Sokoliki 05 bez zdobyczy punktowej. To tyle z dzisiejszego grania.

Następny turniej organizuje Skalnik Kamionka Wielka w dniu 17 stycznia. Spotykamy się o godz. 9.00 na sali szkoły w Świniarsku. Zagrają: Skalnik, Sokoliki 04, Poprad Muszyna i Gród Podegrodzie. Do tej ekipy dodatkowo ze względu na wymogi „rozpiskowe” dołączy drużyna Biegoniczanki, aby grając w tym turnieju, zagrać jeden mecz ze Skalnikiem zaliczany do ligowych zmagań. Podobne rozwiązanie musimy przyjąć i na turniej w Brzeznej (Podegrodzie) w dniu 24 stycznia (godz. 10.00). Tutaj zagrają: Gród, Muszyna, Biegoniczanka i Sokoliki 05, a na „jeden” mecz ligowy przyjedzie Poprad Rytro.