Sport, Z ostatniej chwili

Ruszyła XVIII edycja Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny 2020 roku!

Opublikowano: 3 kwietnia, 2021 o 6:58 am   /   przez   /   komentarze (0)

Prezentujemy kolejne kandydatury XVIII Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny 2020 roku. Jak co roku Kapituła Plebiscytu przyzna wyróżnienia w różnych kategoriach np.: największy talent, najlepsza drużyna, największe osiągnięcia indywidualne. itd. Zgłoszenia można przesyłać na adres: sportowiec@plebiscyt2021.pl

Do 10 kwietnia trwa zgłaszanie kandydatur do XVIII Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny 2020 roku, które prowadzi Stowarzyszenie dla Miasta (Nowy Sącz).

W drugim etapie rozpocznie się głosowanie, ale tylko drogą przez sms, od 11.04 do 20.04. Rozpoczynamy prezentację zgłoszonych sportowców.

Karol Trojan:

W gronie kandydatów w plebiscycie znalazł się dzięki wynikom osiąganym w dość specyficznej dyscyplinie sportowej. Specjalnością Karola Trojana są… biegi boso. Okazuje się, że w tej konkurencji jest perfekcyjny i bardzo wytrzymały. Sądeczanin to bowiem aktualny rekordzista Polski w 24-godzinnym biegu boso. Jest pasjonatem pasjonat biegania, które na poważnie zaczął trenować od 2015 roku. Do tego wkrótce postanowił sobie urozmaicić zadanie i zaczął biegać bez butów. Jak sam podkreśla w ten sposób pokonał już kilkanaście tysięcy kilometrów.

Arkadiusz Borzęcki:

Jeden z najważniejszych zawodników na Sądecczyźnie. Ceniony za wytrwałość i wolę walki. Mimo niepełnosprawności udowadnia, że w sporcie nie ma barier. Startuje w pchnięciu kulą, rzucie oszczepem, rzucie dyskiem czy kolarstwie. Na co dzień mieszka w Przysietnicy, koło Starego Sącza. W ubiegłym roku w Rzeszowie odbyły się XII Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym osób niepełnosprawnych. W stawce sześćdziesięciu zawodników brązowy medal wywalczył właśnie Arkadiusz Borzęcki reprezentujący klub KS Start Nowy Sącz.

Arkadiusz Borzęcki (pierwszy z prawej)

Damian Kogut:

25-letni wychowanek SKPS Dunajec Nowy Sącz. Jeden z największych siatkarskich talentów jaki w ostatnich latach pojawił się na ziemi nowosądeckiej. W 2014 roku przeszedł do juniorów Exact System Norwid Częstochowa. Obecnie jest ważnym zawodnikiem (przyjmujący) drużyny seniorów drużyny spod Jasnej Góry występującej  rozgrywkach siatkarskich pierwszej ligi. W 2020 roku zdecydował się przedłużyć kontrakt z częstochowskim klubem.

Maciej Nowowsiak:

Kolejny wychowanek SKPS Dunajec Nowy Sącz. Kariera 20-letniego zawodnika nabiera szybkiego tempa. W 2020 roku ukończył Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Spale i podpisał kontrakt z zawodowym klubem. Reprezentuje barwy Cerrad Enea Czarni Radom w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Gra na pozycji libero i mimo młodego wieku w PlusLidze prezentuje duży spokój. W 2020 roku wywalczył sobie silną pozycję w drużynie.

Patrycja Nowacka:

Zdolna wychowanka Sandecji Nowy Sącz. Patrycja znalazła się w ubiegłym roku w gronie siatkarek powołanych na zgrupowanie młodzieżowej reprezentacji Polski. Obecnie jest zawodniczką klubu Elite Volley Kraków. W swoim zespole gra na pozycji przyjmującej, natomiast trenerzy reprezentacji widzą dla niej miejsce na parkiecie na pozycji libero.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a