Sport, Z ostatniej chwili

Rywalizowali w tenisie stołowym. V Memoriał Bogdana Zajdla

Opublikowano: 21 listopada, 2021 o 6:46 pm   /   przez   /   komentarze (0)

W sobotę (20 listopada 2021) w Zespole Szkół im. ks. Józefa Tischnera w Starym Sączu odbył się V Memoriał im. Bogdana Zajdla w Tenisie Stołowym. W szranki stanęło blisko 50 zawodników, w tym samorządowcy.

Po zaciętej i wyrównanej walce starosta uległ Pawłowi Szczygłowi (I miejsce) – dyrektorowi Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie, który pokonał również Bogdana Łuczkowskiego (II miejsce) – tegorocznego mistrza Turnieju tenisa stołowego samorządowców i parlamentarzystów „Złota Rakietka Małopolski” wójta gminy Łukowica. III miejsce zajęła skarbnik gminy Rytro Lucyna Zaucha.

Gratuluję wszystkim zawodnikom, którzy zamiast spędzać sobotę na kanapie, przez kilka godzin grali w tenisa mówił starosta Marek Kwiatkowski.Cieszę się, że z roku na rok przybywa chętnych i to w różnym wieku. Dziękuję również organizatorom, którzy od pięciu lat przygotowują tę imprezę.

W turnieju, który trwał kilka godzin wzięło udział blisko 50 osób. Wszyscy walczyli fair play, a sędziowali im uczniowie Zespołu Szkół w Starym Sączu. Memoriał zorganizował Marian Kuczaj – działacz sportowy i były radny powiatowy, a w gościnne progi szkoły zaprosili: Grzegorz Skalski – dyrektor ZS w Starym Sączu oraz dwie panie wicedyrektor – Angelika Duda i Urszula Sadowska.

Zawodnikom gratulował również poseł Jan Duda, który przybył na zakończenie turnieju.

Memoriał ma przypomnieć sylwetkę Bogdana Zajdla, który w 2015 r. zginął w wypadku samochodowym. Był nauczycielem w Zespole Szkół Zawodowych w Starym Sączu i Prywatnym Gimnazjum w Starym Sączu. Kierował też Internatem.

Tabela końcowa:

Samorządowcy:

 1. Paweł Szczygieł
 2. Bogdan Łuczkowski
 3. Lucyna Zaucha
 4. Jan Kotarba
 5. Marek Kwiatkowski
 6. Jan Kupczak

Kategoria Kobiet

 1. Agnieszka Woźniak
 2. Barbara Klag
 3. Agnieszka Leja
 4. Katarzyna Kołbon
 5. Dominika Plata
 6. Małgorzata Kotlarcz
 7. Wiktoria Damasiewicz
 8. Lucyna Zaucha

Kategoria Mężczyzn -OPEN

 1. Krzysztof Sobczak
 2. Agnieszka Woźniak
 3. Adam Urbański

Fot. Maria Olszowska

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a