Sport, Z ostatniej chwili

„Sandecja zasługuje na szacunek. Nowy Sącz już mniej”

Opublikowano: Maj 14, 2018 o 7:20 am   /   przez   /   komentarze (2)

Wszystko się jeszcze mogło wydarzyć, ale Sandecja musiała wygrać z Cracovią. Niestety stało się inaczej. Biało czarni przegrali i spadli. Bajka szybko się skończyła i to bez morału.

Po spadku piłkarzy Sandecji Nowy Sącz z ekstraklasy głos w tej sprawie zabrał prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek.

– Sandecja zasługuje na szacunek i aplauzy. Nowy Sącz już mniej. Koniec od 2019/20 z graniem poza domem. Najpierw infrastruktura,szkolenie, potem przypadkowe awanse. Dla piłkarzy wielkie brawa za walkę– napisał Boniek na swoim koncie na Twitterze.

Sandecja:Michał Gliwa – Adrian Danek, Alexandru Benga, Dawid Szufryn, Patrik Mráz, Maciej Małkowski (66 Bartłomiej Dudzic) – Wojciech Trochim (46 Pavlo Ksonz), Grzegorz Baran (83 Jakub Bartosz), Damir Śovśić – Filip Piszczek, Aleksandar Kolev.
Cracovia: Adam Wilk – Diego Ferraresso, Michał Helik, Ołeksij Dytiatjew, Michal Siplak – Daniel Pik (63 Antonini Culina), Miroslav Ćovilo, Milan Dimun, Javi Hernández, Sergei Zenjov (72 Nicolai Brock-Madsen) – Krzysztof Piątek (88 Sylwester Lusiusz).

Sandecja rozpoczęła mecz dobrze dużo atakując. Najpierw strzelał Danek, później Szufryn, ale niewiele z tego wyniknęło. Po kwadransie Cracovia zaczęła atakować i w 29 minucie Helik pokonał Gliwę. Po zmianie stron zespół z Nowego Sącz próbował odrobić straty, ale brakowało precyzji przy strzałach Koleva, czy Piszczka. Po faulu na tym ostatnim zawodniku sędzia wskazał na „wapno”. Jedenastkę wykonywał Małkowski, ale jego strzał wyłapał Wilk i zamiast remisu było wielkie rozczarowanie. Mimo tego Sandecja cały próbowała walczyć by odmienić losy spotkania. Niestety nie udało się i zespół z Nowego Sącza po porażce spadła do I ligi. Bajka się skończyła szybciej niż się zaczęła.

sportowysacz.pl

Komentarze

Komentarze (2)

  • Maj 14, 2018 o 2:51 pm wPIS du

    Mniej dla Sącza czyli dla władz Pis za demolke stadionu i bajki o nowym , gratulacje dla drużyny

  • Maj 15, 2018 o 8:44 am Obywatel

    Brak stadionu – wina PiSu. No faktycznie, sam Kaczyński nadzorował wstrzymanie budowy, toż to zamach stanu!

    Palnij się w łeb krzesełkiem z Kilińskiego i zastanów kto jest za to odpowiedzialny – ludzie, nie formacje polityczne. Akurat jakim prezydentem jest pan Nowak to widać w jego stosunku do budowy mostu na Helenie.

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a