Sport

Siatkówka. Finał wojewódzki dla Sparty. Starosądeczanki czwarte!

Opublikowano: Maj 5, 2016 o 1:31 pm   /   przez   /   komentarze (0)

W hali MOSiR przy ul.  Nadbrzeżnej w Nowym Sączu zakończył się turniej finałowy Gimnazjów dziewcząt, którego stawką był awans do zawodów o mistrzostwo Polski. Na parkiecie spotkały się cztery drużyny, zwycięzcy rejonowi. Wygrała drużyna z Krakowa, a starosądeczanki były czwarte.

Zawody stały na wysokim poziomie bo na parkiecie wystąpiły drużyny, które w swoich składach miały zawodniczki trenujące siatkówkę w klubach – stwierdza kierownik zawodów Grażyna Cempa Pulit. – Blisko zwycięstwa były starosądeczanki, ale zbyt dużo straciły setów. Walka o pierwsze miejsce trwała praktycznie do ostatniej piłki.

Miałem nadzieję na nieco lepsze miejsce, ale w moim zespole zabrakło trzech, podstawowych siatkarek – opowiada trener zespołu ze Starego Sącza Janusz Pasiut. – Inna sprawa, że obecnie więcej czasu poświęcamy na treningi siatkówki plażowej i to też miało wpływ na przebieg meczów.

Zwyciężył zespół Sparta Kraków, przed Andrychowem. Medale, puchary, dyplomy w imieniu prezydenta Nowego Sącza wręczył dyrektor MOSiR Paweł Badura.

 

MOSiR

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a