Sport, Z ostatniej chwili

Siatkówka. Sądeczanie powalczą o złoto

Opublikowano: 4 lutego, 2017 o 7:34 am   /   przez   /   komentarze (0)

Zespół SKPS Dunajec znakomicie spisuje się podczas Mistrzostw Małopolski Juniorów. Sądeczanie wygrali trzeci mecz i w sobotę zagrają o złoty medal ze zwycięstwo spotkania Andrychów – Kęty.

SKPS Dunajec Nowy Sącz – GKPS Gorlice 3:0 (25:15, 25:17, 25:17)
Sędziowali: Przemysław Stolarczyk i Krzysztof Pierzchała.

SKPS: Gawron, Zaręba, Wasilewski, Chmielowski, Potoniec, Cichy, Ciuła – libero oraz Trzop, Dylowicz, Ogorzały, Magiera.
GKPS: Roman, Gryda, Pyzik, Góra, Gubała, Urbanik, Juruś – libero, Duda, Gawron.

Faworytem spotkania byli sądeczanie, ale zespół z Gorlic okazał się wymagającym przeciwnikiem. W każdym z trzech setów gorliczanie prowadzili wyrównaną walkę do połowy rozgrywki. Później bardzo dobre zagrywki Potońca, Gawrona powodowały, że drużyna GKPS miała problemy z dobrym rozegraniem. Pod koniec pierwszego seta Zaręba mocno zaatakował po źle odebranej zagrywce Gawrona i sądeczanie prowadzili.

Druga partia zaczęła się od wymiany ataków i walki punkt za punkt, a na tablicy najczęściej widniał remis. Od stanu 10:10 sądeczanie po akcjach Zaręby i Potońca zespół objął prowadzenie 16:11. Trener gorliczan wziął czas, próbował zmieniać ustawienie, ale niewiele to pomagało. Dobry blok, zagrywka oraz ataki spowodowały, że sądeczanie wygrali i było 2:0 w setach.

Trzecia część spotkania to szybkie i wysokie prowadzenie 10:5 po serwisie Potońca. Rywale jednak się nie poddawali i zrobiło się 13:10, a chwilę później 13:13. Trener sądeczan wziął czas mocno rugając swoich zawodników. To podziałało, bo po atakach Chmielowskiego i zagrywce Wasilewskiego zespół z Nowego Sącza prowadził 18:13, a seta i mecz zagrywką zakończył Magiera.

W sobotę ok. godz. 13.00 zagrają o tytuł Mistrza Małopolski i złoty medal. Rywalem będzie zwycięzca spotkania Andrychów – Kęczanin.

źródło: sportowysacz.pl