Sport, Turniej sokolika U-10

Słynna FC Barcelona zagra w Starym Sączu na Turnieju Sokolika

Opublikowano: 31 stycznia, 2023 o 9:57 am   /   przez   /   komentarze (0)

Wychowankowie najsłynniejszej Akademii Piłkarskiej na świecie słynnej La Masia, w czerwcu pojawią się Starym Sączu by skonfrontować swoje umiejętności z rówieśnikami z ponad 17 krajów Europy i Azji!

Klub w którym przez lata rządził słynny Leo Messi, a obecnie gra w nim polski piłkarz Robert Lewandowski zawita do Polski a dokładniej do Starego Sącza.

FC Barcelona i Real Madryt uchodzą na najbardziej znane kluby piłkarskie na świecie- mówi Tomasz Popiela, prezes fundacji „Ja też mam marzenia” Obecność Barcelony i dzieci z słynnej szkółki LA Massia w czerwcowym Turnieju Sokolika uważam za spełnienie swoich sportowych marzeń. Po starosądeckiej murawie biegały już dzieci z Liverpool FC, Juventusu Turnyn, Sportingu Lizbona, Borussi Dortmund czy AS Roma ale takiego kalibru zespołu jeszcze nie mieliśmy. O Starym Sączu jest głośno w całej Polsce bo udział FC Barcelona w turnieju piłkarskim w Europie Środkowowschodniej praktycznie kojarzy się z cudem. My to zrobiliśmy! Przyjazd Barcelony do Polski i do naszego miasta to docenienie ponad dwunastoletniej historii Turnieju Sokolika. To wielki sukces organizatorów: Fundacji ,,Ja też mam marzenia’’, Miasta Stary Sącz oraz MKS Sokół Stary Sącz. Sukces wszystkich ludzi zaangażowanych w Turniej Sokolika: sponsorów, wolontariuszy, zawodników zrzeszonych w MKS Sokół i UKS Sokoliki. Uczniów i uczennic LO w Starym Sączu. Wspólnie stworzyliśmy w Starym Sączu turniej dla dzieci rozpoznawalny w całej Europie.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"