Sport, Turniej sokolika U-10

Sokolik zagrożony pandemią koronawirusa!

Opublikowano: 20 marca, 2020 o 10:41 am   /   przez   /   komentarze (0)

10. Jubileuszowa edycja największego Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej dla 10-latków w Polsce czyli Sokolik w Starym Sączu jest zagrożona pandemią koronawirusa. 10 maja organizatorzy podejmą ostateczną decyzję. W grę wchodzi przesunięcie rozgrywek na jesień. 

Wszystko zależy od rozwoju pandemii-mówi Tomasz Popiela, prezes Fundacji „Ja też Mam marzenia” i organizator SokolikaDo Turnieju Sokolika jest jeszcze ponad 2,5 miesiąca. Liczymy, że do czerwca sytuacja wróci do normy i turniej odbędzie się zgodnie planem. Jeżeli trzeba będzie to przeniesiemy go na jesień. Na wszelki wypadek zarezerwowaliśmy miejsca w hotelach na październik. Jeżeli będziemy musieli przenieść turniej na jesień to na pewno nie będzie on już z taką samą obsadą. Niektóre zespoły z zagranicy na pewno zrezygnują z przyjazdu. Szczególnie te najbardziej znane. Nie zrezygnujemy  z rozegrania turnieju w tym roku. Chyba, że sytuacja w kraju i na świecie będzie dramatycznie zła. Przez epidemię zmuszeni byliśmy odwołać eliminacje do turnieju, które miały się odbyć w Berlinie, słowackim Trencinie oraz Zakopanem.

10 Turniej Sokolika o Puchar Wiśniowski po raz pierwszy w historii miał się odbyć w dwóch lokalizacjach: Stadion MKS Sokół w Starym Sączu oraz stadion LKS Barciczanka w Barcicach. W czerwcu w Starym Sączu i Barcicach mieliśmy zobaczyć ponad 700 zawodników z kilkunastu krajów Świata

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"