Sport, Z ostatniej chwili

Sokoliki 2008 mistrzami Pieniny Futsal Cup!

Opublikowano: 7 stycznia, 2019 o 8:26 am   /   przez   /   komentarze (0)

5 stycznia 2019 na  hali sportowej w SP 2 w Krościenku odbył się I turniej „Pieniny Futsal Cup ” kat : Orlik 2008/2009 , Do rywalizacji o puchar Wójta Gminy Krościenko stanęło 8 zaproszonych drużyn : AP Limanovia , Sokół Słopnice , Sokoliki Stary Sącz , UKS GOL Łącko , Gorc Ochotnica , KS Niedzica , Lubań Tylmanowa oraz gospodarze Pienińska Akademia Sportowa .  Turniej wygrała drużyna Sokolików Stary Sącz pod wodzą Krzysztofa Szewczyka i Roberta Mysiora. Starosądeczanie stracili tylko 1 bramkę w całym turnieju.

Punktualnie o godz 9.00 Wójt Gminy Krościenko n/D Pan Jan Dyda uroczyście przywitał wszystkie zespoły życząc udanego turnieju bez urazów i kontuzji oraz rywalizacji fair play .W wyniku losowania w obecności wszystkich trenerów drużyny zostały podzielone na dwie grupy A i B .

Grupa A: PAS , Sokół Słopnice , AP Limanovia , Lubań Tylmanowa .

Grupa B: KS Niedzica , Sokoliki Stary Sącz , Gorc Ochotnica , UKS GOL Łącko .

W Grupie A Sokół Słopnice okazał się najlepszą drużyną wygrywając wszystkie mecze . Drugie miejsce wywalczyła AP Limanovia przegrywając tylko z drużyną Sokoła 0-1 . Trzeci był Lubań , a czwarta drużyna PAS , która nie zdobyła ani jednego punktu .

W Grupie B najlepszą drużyną były Sokoliki Stary Sącz wygrywając wszystkie spotkania . Drugie miejsce wywalczyła KS Niedzica , która uległa tylko Sokolikom . Trzecie miejsce zajęła ekipa UKS GOL Łącko , a czwarte Gorc Ochotnica , która podobnie jak PAS przegrała wszystkie swoje mecze grupowe .  Po tej części turnieju nastąpiła 30 minutowa przerwa obiadowa.

Po przerwie obiadowej wznowiono rozgrywki. Po dwa najlepsze zespoły z grup A i B utworzyły grupę ZŁOTĄ , a zespoły z miejsc trzy i cztery grupę SREBRNĄ .

W grupie SREBRNEJ za wcześniejsze niepowodzenia zrehabilitowali się gospodarze czyli PAS . Dwie wygrane i remis zapewnił im pierwsze miejsce w grupie SREBRNEJ i V w całym turnieju . Drugie miejsce zajęli młodzi piłkarze z Tylmanowej , trzecie UKS GOL Łącko , a czwarte Gorc Ochotnica .

W grupie ZŁOTEJ KS Niedzica przegrała wszystkie swoje mecze i zajęła IV miejsce . Pozostałe ekipy rozegrały między sobą fenomenalne i zacięte mecze . Dopiero ostatni mecz turniej wyłonił zwycięzcę całej imprezy . W tym meczu Sokoliki wygrały z Sokołem Słopnice 1:0 po bardzo zaciętej rywalizacji .