Sport, Z ostatniej chwili

Sportowe rywalizacje w gminie Stary Sącz

Opublikowano: 1 stycznia, 2021 o 9:50 am   /   przez   /   komentarze (0)

Pandemia cieniem położyła się na wydarzeniach sportowych w roku 2020, ale w niektórych dyscyplinach udało się rozgrywać zawody. Nie odbył się niestety prestiżowy Turniej Sokolika czy, mocno już rozpoznawalny w środowisku biegaczy, Nocny Bieg Św. Kingi. Niemniej bez przeszkód rozegrano Małopolski Wyścig Górski, Bieg i Marsz Nordic Walking o Puchar Miejskiej Góry, Mistrzostwa Polski w Biegu pod Górę na Nartorolkach „Przehyba Uphill”.

Grały też lokalne kluby i to z dobrym skutkiem. Juniorzy Sokoła Stary Sącz awansowali do Małopolskiej Ligi Juniorów. Nieźle radzą sobie seniorzy, grając, co warte podkreślenia, ze swoimi wychowankami w Klasie Okręgowej.

Jak zwykle siatkarski Poprad Stary Sącz do długiej listy sukcesów dołożył kolejne. Dziewczyny z klubu prowadzonego przez Janusza Pasiuta grając w juniorkach, w II lidze, odnoszą sukcesy w siatkówce plażowej. Pierwsza drużyna zajmuje miejsce w środku tabeli gr. 4. We wrześniu tego roku juniorki Popradu Stary Sącz zagrały eliminacyjny turniej wojewódzki Mistrzostw Polski juniorek i zameldowały się w 1 lidze, pokonując 2:1 zespół SMS Grupa Azoty Tarnów, 2:1 zespół z Gorlic oraz 2:0 Jedynkę Tarnów.

Z infrastruktury, w którą zainwestowała Gmina korzystają młodzi mieszkańcy całej gminy.

Tak powinno być i po to inwestujemy w hale i sale sportowe, w boiska i stadiony. Sukcesy, nawet najmniejsze, bardzo nas cieszą. Prócz tego wspieramy przeróżne inicjatywy sportowe, które wzbogacają sportowy rok w całej gminie – dodaje burmistrz Jacek Lelek.

Małopolski Wyścig Górski wygrał Vojtěch Řepa. 20-letni brązowy medalista mistrzostw Europy orlików w wyścigu ze startu wspólnego i aktualny mistrz Czech w tej kategorii, na swoim koncie zapisał pierwszy wygrany wyścig z kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej. 3. etap rozegrano jak zwykle na trasie z Chochołowskich Term na Przehybę z premią lotną w Starym Sączu. Pierwszy na górze zameldował się Torstein Træen, ale drugi na mecie był wspomniany Řepa. Losy zwycięstwa rozstrzygnęły się na ostatnich kilometrach stromej wspinaczki.

Przehyba jest ulubienicą wyznawców sportów wymagających żelaznej kondycji. VI Mistrzostwa w Biegu pod Górę na Nartorolkach „Przehyba Uphill” odbyły się w niedzielę 20 września 2020 roku na najbardziej stromym (stosunek przewyższenia do dystansu) asfaltowym podbiegu w Polsce. Zawody rozegrano przy doskonałej pogodzie i frekwencji 64 zawodników na nartorolkach. Najszybciej na Przehybę wdrapał się Bogusław Gracz z Rollspeed Team. Techniką dowolną potrzebował na to 34 minut i 28 sekund. 6 września 2020 roku odbył się III Bieg o Puchar Miejskiej Góry w Starym Sączu. Pogoda nie zawiodła, zawodnicy także. Na starcie zjawiła się ich ponad setka. To była rekordowa edycja, a do pokonania były dwie trasy. Jedna o długości 5,5 km, a druga – 16 km. W szranki stanęli także miłośnicy nordic walkingu. Na starcie stanęły osoby o ugruntowanej pozycji w biegowym świecie i one też wygrały w poszczególnych kategoriach, a cały turniej potwierdził, że wykonanie tras biegowo-rowerowych na Miejskiej Górze to strzał w dziesiątkę. Zawody zorganizowali radni Julia Dziedzic i Sławomir Szczepaniak przy wsparciu wolontariuszy, firm i Gminy Stary Sącz.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a