Sport

Srebrne koszykarki ze Starego Sącza

Opublikowano: 19 lutego, 2019 o 8:23 am   /   przez   /   komentarze (0)

15 lutego 2019 r. w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego-Liecealiada Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Dziewcząt. Do zawodów zgłosiło się 6 zespołów (72 zawodniczki). Mistrzostwo Powiatu zdobyły koszykarki z Krynicy Zdrój. Srebro wywalczyły uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych ze Starego Sącza a brąz Liceum w Grybowie.

Zespoły grały systemem „każdy z każdym” w dwóch grupach, do fazy finałowej turnieju awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup. Spotkania rozgrywane były dwa razy po 7 minut. W uroczystym zakończeniu drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami i dyplomami. Wybrano również najlepszą zawodniczkę turnieju, którą zostałaZuzanna Szporna z ZSP w Krynicy-Zdroju.