Sport, Z ostatniej chwili

Stadion integracyjny w Stróżach już otwarty

Opublikowano: Październik 9, 2016 o 8:13 am   /   przez   /   komentarze (0)

Wczoraj w Stróżach oficjalnie otworzono stadion integracyjny. Jednym z gości był Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, a witał go senator Stanisław Kogut – pomysłodawca budowy tego obiektu sportowego.

Senator Stanisław Kogut jest znany w całej Polsce z tego, że pomaga osobom niepełnosprawnym i chorym – mówił starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Ten stadion to kolejne jego dzieło, które będzie służyło do integracji i rozwoju fizycznego dzieci i młodzieży. Zaplecze rehabilitacyjne to dodatkowy atut tego miejsca. Cieszę się, że na terenie Powiatu Nowosądeckiego powstają takie obiekty.

Stadion znajduje się w pobliżu siedziby Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym. Oprócz boiska,  jest tutaj także bieżnia i zaplecze rehabilitacyjne. Otwarcie obiektu połączono z Jesienną Spartakiadą Integracyjną.

Otwarcie stadionu poprzedziła msza św., po której złożono kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II. Następnie, minister Witold Bańka, w towarzystwie posłów, przeciął symboliczną wstęgę i otworzył stadion. Odczytał także list od premier RP Beaty Szydło.

W uroczystościach wzięli udział m.in.: starosta nowosądecki Marek Pławiak, wicestarosta Antoni Koszyk, członek Zarządu Franciszek Kantor, sekretarz Powiatu i radny wojewódzki Witold Kozłowski, posłowie, senatorowie, wojewoda Małopolski Józef Pilch oraz wiceminister finansów Wiesław Janczyk. Imprezę uświetniła Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej z Nowego Sącza.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a