Sport

Starosądecka drużyna Old Boy na kolejnym turnieju

Opublikowano: 10 stycznia, 2019 o 8:29 am   /   przez   /   komentarze (0)

W dniach 04 – 06.01.2019 r. rozegrany został IX Międzynarodowy Amatorski Turniej Drużyn Mieszanych w piłce siatkowej o Puchar Starosty Nowotarskiego w którym – po raz pierwszy-  wzięła udział Starosądecka Drużyna Old-Boyów.

W turnieju brały udział drużyny z Rumunii, Austrii, Czech, Słowacji /dopuszczeni zawodnicy z ich I ligi/ oraz z Polski / dopuszczeni zawodnicy z III ligi/ – łącznie w turnieju uczestniczyły 42 drużyny, które podzielone zostały na VII grup po 6 drużyn w każdej. Starosądeczanie trafili do grupy rozgrywającej swoje mecze w Mszanie Dolnej i za przeciwników mieli 3 drużyny z Krakowa oraz UKS Lesko i Wodzisław Śl.

Przez strefę grupową przeszliśmy jak burza odnosząc 5 zwycięstw co pozwoliło jednak na zajęcie II miejsca / ze względu na przyjętą punktację/  i awans do dalszych gier – relacjonuje kier. drużyny Jan Burda.

W II drugiej fazie utworzone zostały 4 grupy po 3 drużyny / 7-miu zwycięzców grup oraz 5 drużyn z drugich miejsc/, których zwycięzcy awansowali do półfinału.

Na tym etapie turnieju wygraliśmy mecz ze Śląskiem 2 ;0 a kolejny mecz decydujący o awansie do  półfinału przegraliśmy po tiebreak 1 ; 2 z Silesia Volley Stars ze Śląska. Ostatecznie drużyna Old Boy Stary Sącz zajęła 5 miejsce i została uznana – wg obserwatorów – za rewelację Turnieju -dodaje Jan Badura –Dotychczas biorącym udział w tym Turnieju drużynom z Nowego Sącza nigdy nie udało się wyjść z grupy – tym większy nasz sukces i świadczy o bardzo wysokim poziomie.