Sport

Starosądecka „Jedynka” z brązowym medalem w halówce

Opublikowano: 7 listopada, 2015 o 12:06 am   /   przez   /   komentarze (2)

5 listopada 2015 r. w hali sportowej w Rytrze odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w halowej piłce nożnej szkół podstawowych. W zawodach wystąpiły cztery (najlepsze w powiecie) zespoły, które zwyciężyły w turniejach międzygminnych. Były to szkoły podstawowe z Trzetrzewiny, Gródka nad Dunajcem, Nowej Wsi i Starego Sącza.

Zawody otworzył Stanisław Sułkowski przewodniczący Komisji Turystyki i Sportu Rady Powiatu Nowosądeckiego oraz Teresa Niedźwiedź dyrektor Gimnazjum w Rytrze.

Drużyny grały systemem „każdy z każdym” dwa razy po 10 minut. Bezkonkurencyjni okazali się chłopcy z Gródka nad Dunajcem, którzy pokonali pozostałe drużyny zdobywając w ten sposób tytuł Mistrza Powiatu i awans na zawody rejonowe. Drugie miejsce po zaciętej walce wywalczyli uczniowie z Nowej Wsi, trzecie zdobyli zawodnicy ze Starego Sącza, a czwarte z Trzetrzewiny.

Podczas zakończenia drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami i dyplomami. Wybrano również najlepszego zawodnika turnieju, którym został Kacper Kołacz ze Szkoły Podstawowej w Gródku n/Dunajcem.