Sport, Z ostatniej chwili

Starosądeckie szczypiornistki najlepsze w powiecie

Opublikowano: 28 stycznia, 2022 o 9:28 am   /   przez   /   komentarze (0)

12 stycznia na hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu zorganizowane zostały Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w piłce ręcznej dziewcząt szkół średnich. Do zawodów przystąpiło sześć drużyn (LO w Grybowie, ZSP w Starym Sączu, ZS w Nawojowej, ZS w Marcinkowicach, ZSP w Krynicy-Zdroju oraz gospodynie – LO w Starym Sączu). Mistrzyniami powiatu zostały uczennice starosądeckiego liceum.

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy i tam rywalizowano systemem „każdy z każdym” w meczach trwających 2×8 minut.

Po zaciętych meczach, w których nie brakowało dramaturgii, determinacji oraz walki reprezentantki LO w Starym Sączu wygrały wszystkie spotkania grupowe i awansowały z pierwszego miejsca do półfinałów. Tam mierzyły siły z drugą drużyną z grupy B – ZS z Marcinkowic. Zdecydowana dominacja starosądeckich szczypiornistek zaowocowała awansem do finału Mistrzostw Powiatu. Tam ponownie dziewczęta spotkały się z rówieśniczkami z Grybowa i ponownie udowodniły, że tego dnia nie mają sobie równych, zwyciężając bezapelacyjnie 5-3. Tym samym uzyskały tytuł najlepszej drużyny w piłce ręcznej dziewcząt w Mistrzostwach Powiatu Nowosądeckiego, sprawiając wszystkim zgromadzonym widzom (a przede wszystkim sobie) niemałą niespodziankę.

Szczypiornistki ze starosądeckiego ogólniaka awansowały do zawodów rejonowych, które po feriach odbędą się w Nowym Sączu.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych meczach!

Wyniki meczów:

ZSP Krynica-Zdrój – LO Stary Sącz 2-4

LO Stary Sącz – LO Grybów 5-4

Półfinał: ZS Marcinkowice – LO Stary Sącz 3-7

Finał: LO Stary Sącz – LO Grybów 5-3

Skład reprezentacji: Małgorzata Garwol, Karolina Hudzicka, Joanna Bieryt, Katarzyna Gardoń, Małgorzata Wyrostek, Aneta Plechta, Julia Majchrzak, Zofia Kozieńska, Julia Wachna, Anna Smoleń, Emilia Barnowska, Emilia Nowak. Trenerem zespołu była p. Alicja Czermińska.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a