Sport

Starosądeczanka Maja Kruczek rozpoczyna walkę na Mistrzostwach Świata w siatkówce plażowej w Tajlandii

Opublikowano: 7 listopada, 2023 o 7:55 am   /   przez   /   komentarze (0)

Od wtorku do niedzieli w Roi Et w Tajlandii rozgrywane będą mistrzostwa świata w siatkówce plażowej do lat 21. W rywalizacji zobaczymy cztery polskie pary: Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio oraz Filip Lejawa i Szymon Beta, którzy mają zapewniony udział w turnieju głównym, a także Julia Kielak i starosądeczanka Maja Kruczek oraz Aleksander Czachorowski i Artem Besarab, którzy będą walczyć we wtorkowych kwalifikacjach. 

We wtorek w kwalifikacjach zobaczymy 21 par kobiet i 15 par mężczyzn, które będą walczyć o cztery miejsca w głównej drabince turnieju. Wśród nich Julia Kielak i Maja Kruczek oraz Aleksander Czachorowski i Artem Besarab, którzy w ubiegłym tygodniu debiutowali w kwalifikacjach turnieju Beach Pro Tour Challenge i chińskim Haikou. Kwalifikacje kobiet będą składały się z trzech rund, a mężczyzn z dwóch.

Polki są wśród par, które mają wolny los w pierwszej rundzie, a w drugiej zmierzą się z Czeszkami, brązowymi medalistkami mistrzostw Europy U20, Anną i Kateriną Pavelkovymi. Ich mecz zaplanowano na godzinę 6:00 polskiego czasu. Nasi młodzi siatkarze również nie będą mieli łatwego zadania – ich pierwszymi rywalami będą młodszy brat Andersa Mola – Adrian oraz jego partner Jo Gladsoy Sunde. Ich mecz zaplanowano na 3:20. 

W środę rozpocznie się rywalizacja w głównej drabince, w której rozstawione są dwa polskie duety – czwarta para mistrzostw Europy do lat 20, Filip Lejawa i Szymon Beta oraz mistrzynie Europy w tej kategorii wiekowej, Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio, w ubiegłym tygodniu solidnie zaprezentowały się w swoim debiutanckim występie w Beach Pro Tour Challenge. Polki w Chinach z sukcesem przebrnęły kwalifikacje i mimo przegranych meczów z dużo bardziej doświadczonymi rywalkami, zaprezentowały bardzo dobrą siatkówkę, zajmując 19. miejsce w swoim debiucie.

Warto zauważyć, że dwoje naszych zawodników występowało w mistrzostwach świata U21 już przed dwoma laty, Urszula Łunio w parze z Melanią Marcinowską zajęły 17. miejsce, a Filip Lejawa w parze z Mateuszem Florczykiem wywalczył 9. lokatę. W głównej drabince wystąpią 32 pary, podzielone na osiem grup po cztery duety, które zagrają każdy z każdym. Trzy najlepsze drużyny z każdej grupy (w sumie 24) awansują do kolejnej fazy turnieju, która rozgrywana będzie systemem pucharowym aż do meczów medalowych. 

Mistrzostwa Świata U21 w Siatkówce Plażowej – harmonogram polskich par
7 listopada (wtorek)3:20 Mol/Sunde – Czachorowski/Besara6:00 Pavelkova A./Pavelkova K. – Kielak/Kruczek
8 listopada (środa)
Faza grupowa
9 listopada (czwartek)
Faza grupowa
10 listopada (piątek)
Runda 24
Runda 16
11 listopada (sobota)
Runda 16 
Ćwierćfinał
12 listopada (niedziela)
Półfinał
Mecze medalowe 

źródło i fot. PZPS

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"