Sport

Starosądeczanki Wicemistrzyniami Województwa

Opublikowano: 9 lutego, 2015 o 8:24 am   /   przez   /   komentarze (0)

Starosądeczanki Wicemistrzami Województwa w kategorii  Juniorek!

W niedzielne południe na hali Kampusu w Wieliczce został rozegrany mecz o 1 miejsce w Finale Wojewódzkim Mistrzostw Polski.

Do pierwszego seta nasze Dziewczyny przystąpiły bardzo zdenerwowane, napięcie jakie towarzyszyło finałowi plątało nogi i nie pozwoliło na pokazanie wszystkich umiejętności.

Stawiane w roli faworyta Starosądeczanki walczyły punkt za punkt ale nie potrafiły odskoczyć od przeciwnika .

Dysponowana fantastycznie Maria Maszek z Wieliczki  zagrała kilka bardzo dobrych zagrywek z którymi nasze zawodniczki nie mogły sobie poradzić i pierwszy set przegrany 21:25

Trzeci set to doskonała gra Popradu i zwycięstwo 25;19. Jednak w czwarty powróciły koszmary z setów poprzednich i problemy z przyjęciem i kończeniem ataku i przegrana 25:19.

Ostatecznie: MKS MOS Wieliczka – POPRAD Stary Sącz 3:1 (25:21, 25:22, 19:25, 25:19)

Zdobycie po raz drugi z rzędu srebrnego medalu Mistrzostw Małopolski świadczy, iż starosądecka siatkówka utrzymuje bardzo wysoki poziom  a MUKS Poprad zaliczany jest do czołowych zespołów w Polsce!

Dzięki wywalczeniu srebrnego medalu MUKS Poprad awansował do Ćwierćfinału Mistrzostw Polski który pod koniec lutego zostanie rozegrany w Łodzi gdzie nasze zawodniczki zmierzą się z Budowlanymi Łódź, Szóstka Mielec, Developres V LO Rzeszów, KSZO Ostrowiec Św. i Szóstka Biała Podlaska.