Sport

Starosta nagrodził sportowców i trenerów!

Opublikowano: 19 listopada, 2020 o 8:52 am   /   przez   /   komentarze (0)

Wiemy już, których sportowców i trenerów nagrodził w tym roku starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. Na nagrody za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu w 2020 r. z budżetu Powiatu przeznaczono 34 tysiące złotych.

W związku z panującą pandemią koronawirusa, nie będzie uroczystej gali i oficjalnego wręczenia nagród dla sportowców i trenerów w Starostwie Powiatowym – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Zwracam się jednak do wszystkich ludzi sportu z podziękowaniami i gratulacjami.  Sport jest bardzo ważny w naszym życiu. Dzięki niemu uczymy się dyscypliny, rozwijamy tężyznę fizyczną i dbamy o zdrowie. Cieszę się, że pomimo trudnego czasu epidemii, nie zaniechaliście treningów i rozgrywek. Gratuluję zwycięstw i awansów.

Starosta przyznał nagrody 12 wybitnym sportowcom Sądecczyzny oraz pięciu trenerom i działaczom. W kategorii zawodnik, zawodniczka nagrodami wyróżnieni zostali:

Michał Ciągło – zawodnik Klubu Sportowego „Start” w Nowym Sączu. W 2019 r. w Pucharze Europy Juniorów zajął II miejsce. Na Mistrzostwach Polski Juniorów w slalomie kajakowym w 2020 r. zajął III miejsce. Został też powołany do Reprezentacji Polski na Mistrzostw Europy Juniorów.

Dominika Danek – zawodniczka Klubu Sportowego „Start” w Nowym Sączu. W 2020 r. zdobyła jeden złoty, dwa srebrne i jeden brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów i Seniorów w slalomie kajakowym w kategorii C1K, K1K.

Katarzyna Dutka – siatkarka. Wraz z zespołem MUKS „Poprad” w Starym Sączu zajęła III miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetek w siatkówce plażowej (2019 r.). Ponadto wraz z drużyną Sandecji Nowy Sącz i Developres Rzeszów wygrywała wiele ogólnopolskich turniejów siatkarskich. Posiada wiele indywidualnych nagród  najlepszej siatkarki turniejów.

Grzegorz Hedwig – utalentowany zawodnik Klubu Sportowego „Start” w Nowym Sączu. W latach 2019-2020  wywalczył wiele medali Mistrzostw Polski i Europy w slalomie kajakowym. W 2020 r. został powołany do Reprezentacji Polski na Mistrzostw Europy Seniorów.

Paulina Horowska – zawodniczka uprawiająca akrobatykę i tricking w Klubie Sportowym Sceramo Trickz Jazowsko. Paulina to kilkukrotna medalistka Mistrzostw Polski (z 2018 i 2019 r.). W lutym 2020 r. została powołana do Kadry Polski MFR w formule Tricking.

Joanna Mucha – trenuje kickboxing w Uczniowskim Klubie Sportowym „Gladiator” w Binczarowej. W 2020 r. wywalczyła srebrny medal w Pucharze Europy w kat. 55 kg kicklight kadetek starszych.

Małgorzata Myjak – zawodniczka Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Nowosądeczanin”. Małgosia to Mistrzyni Europy i Mistrzyni Polski do lat 15, 17 i 20 w podnoszeniu ciężarów oraz rekordzistka Europy w rwaniu w kategorii wagowej 75 kg i dwuboju 163 kg (2019 r.) .

Paulina Piksa – jest kapitanem drużyny piłki nożnej kobiet w Uczniowskim Klubie Sportowym  „Trójka” w Jelnej. Wraz z drużyną, w 2020 r. wywalczyła Mistrzostwo Polski w Futsalu U-16. Obecnie powołana do Reprezentacji Polski U-15.

Agnieszka Skalniak – trenuje kolarstwo szosowe od lat zdobywając punktowane miejsca w kraju i zagranicą. Jej ostatni sukces to II miejsce w Wojskowych Igrzyskach Olimpijskich Wuhan 2019 oraz I miejsce w Mistrzostwach Polski w jeździe na czas parami 2020 r.

Emilia Smoleń – zawodniczka drużyny UKS „Trójka” w Jelnej, która wraz z drużyną 2020 roku wywalczyła Mistrzostwo Polski w Futsalu U-16. Podczas tego turnieju została najlepszą bramkarką. Wraz z klubem wywalczyła awans do I ligi kobiet.

Patryk Szczerba – zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „Gladiator”. Mistrz Polski w kickboxingu kadetów starszych light-contact w kat. 57 kg. Zajął III miejsce w Pucharze Europy w kat 57 kg kicklight kadetów starszych.

Paulina Tomasiak – najlepsza zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Trójka” w Jelnej, która w czerwcu  2020 r. wywalczyła awans do I ligi piłki nożnej kobiet. Ponadto jest wyróżniającą się zawodniczką Reprezentacji Polski U-19 . W rozgrywkach II-ligowych została królem strzelców.

W kategorii trener, działacz nagrodami wyróżnieni zostali:

Monika Grzesiak – trenerka w Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Nowosądeczanin” w Powroźniku, a od 2017 – trenerka kadry narodowej juniorek do lat 17. Młodzież trenowana przez panią Monikę to medaliści ME i MP.

Jan Mrówka – założyciel, prezes i trener UKS „Gol” Łącko, koordynator sportu w gminie Łącko. Od kilku lat szkolona przez niego drużyna to zwycięzcy Ogólnopolskich Turniejów Piłkarskich, jak chociażby Turnieju „Z podwórka na stadion”. Trenujące pod okiem pana Jana zawodniczki w GLKS Zyndram Łącko, powoływane są do Reprezentacji Polski U-15.

Wojciech Mróz – współzałożyciel, trener piłki nożnej kobiet w UKS „Trójka” w Jelnej, która w 2020 roku wywalczyła Mistrzostwo Polski w Futsalu U-16  i U-15.

Bogdan Okręglak – trener Klubu Sportowego „Start” w Nowym Sączu oraz główny trener Reprezentacji Narodowej Juniorów Polskiego Związku Kajakowego. Obecnie 8 zawodników prowadzonych przez pana Bogdana to reprezentanci Kadry Narodowej.

Barbara Skalniak – założyciel, trener, menadżer Fundacji Klub Kolarski Agnieszka Skalniak w Żegiestowie. Z ogromnym zaangażowaniem  i pasją działa społecznie na rzecz klubu. Jej podopieczni to medaliści Mistrzostw Polski

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a