Sport

Starosta pojedzie na rowerze dla Stasia!

Opublikowano: 31 maja, 2020 o 10:05 am   /   przez   /   komentarze (0)

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski objął honorowym patronatem VII Międzynarodowy Bieg Charytatywny Run 4 a Smile. To akcja charytatywna, dzięki której można uratować życie małego Stasia Gołębia. Dodatkowo, starosta przekazał na aukcję obraz autorstwa Wacława Jagielskiego i pojedzie na rowerze, aby wesprzeć akcję!

Staś Gołąb cierpi na rzadką chorobę genetyczną – zespół Kabuki i inne schorzenia z nią związane. Od urodzenia ma m.in. problem z przełykaniem. Przeszedł operację antyrefluksową i obecnie jest odżywiany głównie przez gastrostomię.

Organizatorem akcji jest społeczność akademicka Wyższej Szkoły Biznesu – NLU w Nowym Sączu. Pomimo czasu epidemii, podjęto decyzję o kontynuowaniu projektu, dostosowując go do obecnych realiów przy zachowaniu maksymalnych środków ostrożności.

Udział w VII Międzynarodowym Biegu Charytatywnym Run 4 a Smile może wziąć każdy. Można też sobie wybrać dyscyplinę sportową, w której się wystartuje. Do wyboru jest bieg, marsz, jazda na rowerze, rolkach, deskorolkach w parkach, lasach, po ścieżkach rowerowych, bieżniach w domach, ogrodach i na balkonach.

Wszystko to należy zrobić w weekend 6 – 7 czerwca 2020 r. o dowolnej porze.

Celem jest zebranie funduszy, które w całości zostaną przeznaczone na kosztowne leczenie i rehabilitację Stasia Gołębia, podopiecznego Stowarzyszenia Sursum Corda.
Dochód z akcji:
– cegiełki – wpłaty indywidualne za udział w rywalizacji – w wysokości minimum 10 zł, które zostaną przemnożone dzięki hojności sponsorów (LINK do ZBIÓRKI, gdzie można wpłacać cegiełki: http://www.sc.org.pl/stasgolab/);
– dochód z licytacji na portalu Allegro Charytatywni;
Aby wziąć udział w 7. edycji Run4aSmile należy:
– do 3 czerwca zapisać się na stronie rejestracyjnej https://wsb-nlu.clouda.edu.pl/WydarzeniaZapisy/Formularz/85
– wybrać rodzaj aktywności (bieg, chodzenie, jazda na rowerze, jazda na rolkach) i dystans, który chce się pokonać w parku, lesie, w swoim domu, ogródku czy na balkonie;
– zakupić pakiet startowy, wpłacając minimum 10 zł (można oczywiście więcej, jako dodatkowy dar serca) na zbiórkę #Run4aSmile, z której cały dochód zostanie przekazany na rehabilitację Stasia. LINK DO ZBIÓRKI organizowanej przez Stowarzyszenie Sursum Corda: http://www.sc.org.pl/stasgolab/

– po otrzymaniu potwierdzenia wpłaty, zostanie przesłany numer startowy (do dwóch dni), najwcześniej 2 czerwca 2020 r. W razie problemów, należy wysłać na bieg@wsb-nlu potwierdzenie płatności,  imię i nazwisko oraz info na temat aktywności. W przypadku, gdy udział w konkurencji bierze rodzinna lub grupa przyjaciół, można te informacje przesłać w jednej wiadomości mailowej.

– należy udokumentować swój bieg wykorzystując jedną z aplikacji dla biegaczy i rowerzystów.

Każda wpłata indywidualna zostanie podwojona przez sponsorów kluczowych.

Są też nagrody, wśród których najważniejszą jest oczywiście uśmiech dziecka.

Specjalne nagrody otrzymają uczestnicy, którzy:

– przebiegną/ przejdą najdłuższy dystans (w czasie maksymalnie 4 godzin),

– przebiegną dystans 4 km w najkrótszym czasie;

– przejadą najdłuższy dystans na rowerze/ rolkach/ deskorolkach (w czasie maksymalnie 4 godzin);

– prześlą w wydarzeniu na FB najciekawsze zdjęcie z rywalizacji wraz z pozdrowienia dla Stasia #run4asmiledla Stasia bądź #biegpouśmiechStasia  – wygrywa zdjęcie, które zdobędzie najwięcej lajków;

– wykonają rysunek dla Stasia i wraz ze zdjęciem prześlą w wydarzeniu na FB – wraz z pozdrowieniami dla Stasia #run4asmile bądź #biegpouśmiechStasia  – zwycięzcę wyłoni Staś z Rodzicami.

(olsz)

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a