Sport, Z ostatniej chwili

Stary Sącz stolicą Filipińskich Sztuk Walki

Opublikowano: 7 października, 2023 o 3:41 pm   /   przez   /   komentarze (0)

W Starym Sączu trwają właśnie Mistrzostwa Europy w Filipińskich Sztukach Walki. Hala Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie zapełniła się reprezentantami Włoch, Francji, Wielkiej Brytanii, Norwegii i Polski. Jutro w godzinach popoludniowych zaplanowano zakończenie.

Swoją obecnością zaszczyciła Ambasador Republiki Filipin. pani J.E. Leah Basinang Ruiz. Nie zbrakło gospodarza Starego Sącza, burmistrza Jacka Lelka oraz dyrektora liceum Krzysztofa Szewczyka. Sponsorem tytularnym Mistrzostw jest firma Batim ze Starego Sącza.

Wszystkich zawodników i gości powitał Paweł Zaremba, organizator, główny trener i ambasador fundacji ForceFit. Pasją Pawła Zaremby są sporty i sztuki walki. Jako dyplomowany instruktor sportów i sztuk walki pracuje od 1991 roku. Karierę rozpoczął od zapasów i judo, następnie trenował Kung-Fu. W FMA zdobył 3 srebrne medale i 1 złoty. W roku 1988 zdobył jako pierwszy biały zawodnik Mistrzostwo Świata w Kung- Fu Wu-Shu w Chinach (Hangzhou i Shenzhen). Jest wieloletnim zawodnikiem KS Prądniczanka w zapasach, a jego kolegami z maty byli m.in. Andrzej Supron, Kazimierz Lipień, Roman Bierła, Władysław Stecyk, Czesław Kwieciński i Ryszard Wolny (1990-1992). Od ponad 35 lat trenuje SILAT & Filipińskie Sztuki Walki – Guro. Sporo czasu spędził na Filipinach i w Indonezji szkoląc się i praktykując u najlepszych nauczycieli o sławie światowej, takich jak Cacoy Canete, Bobby Taboada, Christopher Nasilowski czy Vince Palumbo. Jest Master Trenerem tej szkoły, to znaczy prowadzi w Polsce kursy i szkolenia SILAT & Filipińskie Sztuki Walki dla instruktorów sportów i sztuk walki.

Jesteśmy ciekawi kto zostanie pierwszym mistrzem w Europie w formacie full contact stick fighting. Zapraszamy do wspólnego kibicowania.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"