Sport, Z ostatniej chwili

Strzelali do tarczy i rzutków

Opublikowano: 27 września, 2017 o 1:24 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Na Strzelnicy Myśliwskiej „U Leśników” w Tyliczu odbyły się dziś II Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w Strzelectwie Myśliwskim i Sportowym Dziewcząt i Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych. Uczniowie, reprezentujący osiem powiatowych placówek, strzelali do tarczy z karabinków i pistoletów. Trafiali też do rzutków. 

Pomysłodawcami zawodów byli powiatowi radni Tadeusz Zaremba i Stanisław Sułkowski – przewodniczący Komisji Turystyki i Sportu Rady Powiatu Nowosądeckiego. W realizacji tego przedsięwzięcia pomogli im członkowie Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego i Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Krynicy-Zdroju – główni sponsorzy turnieju. Na zawodach obecni byli dr Tadeusz Kubacki – przewdoniczący Rady Okręgu Polskiego Związku Łowieckiego w Nowym Sączu, łowczy okręgowy Bogusław Rataj oraz dyrektor krynickiego LZD Józef Bogacz i jego zastępca Aleksander Kuszenin.

– To świetna inicjatywa – podkreśla dr Tadeusz Kubacki. – Zamiast siedzieć przed komputerem młodzież spędza aktywnie czas na świeżym powietrzu. Wielu z tych młodych ludzi trzymało w ręku broń po raz pierwszy w życiu, a osiągnęło znakomite wyniki. Uczniowie przekonali się, że mają naprawdę celne oko. Odkryli w sobie talent, o którym nie mieli pojęcia.

Z przebiegu turnieju zadowolony był radny Stanisław Sułkowski.

– Już pierwsza edycja była udana, więc nie miałem wątpliwości, że zawody trzeba kontynuować – mówi Stanisław Sułkowski. – Młodzież wykazała się sportowym zachowaniem i wspaniale z sobą rywalizowała.

Wśród dziewcząt najcelniejszym okiem wykazała się Rafaela Leśniak (Zespół Szkół w Marcinkowicach). Dwa kolejne miejsca wywalczyły Dominika Święs (ZSZ w Grybowie) i Gabriela Kościółek (ZS w Marcinkowicach). W kategorii chłopców pierwszą nagrodę wywalczył Benjamin Liszka (LO w Grybowie). Dwie kolejne powędrowały do Michała Hadały (Technikum Leśne w Starym Sączu) oraz Leszka Pyrdoła (ZS w Łącku).

Drużynowo najwięcej punktów zdobyli reprezentanci Zespołu Szkół w Marcinkowicach. Drugie miejsce wywalczyli uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie. Trzecie przypadło w udziale młodzieży z Powiatowego Zespołu Szkół w Muszynie.

Powiatowe władze reprezentowali w Tyliczu członek Zarządu Powiatu Marian Ryba oraz radni Andrzej Gancarz, Marek Kwiatkowski, Stanisław Sułkowski, Maria Szarota i Tadeusz Zaremba.

Fot. Paweł Szeliga/Starostwo Powiatowe NS

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a