Sport

Szachiści rywalizowali w Łukowicy

Opublikowano: 7 czerwca, 2017 o 7:32 am   /   przez   /   komentarze (0)

3 czerwca w Łukowicy odbył się III etap Turnieju V Gmin: Ochotnica Dolna, Podegrodzie, Łukowica, Stary Sącz i Łącko. Po zmaganiach w Ochotnicy i Brzeznej tym razem p. Wójt Gminy Łukowica Czesława Rzadkosz zaprosiła karuzelę szachową do hali w Gimnazjum by ponownie mógł się odbyć bardzo duży turniej szachowy zorganizowany przez Szkółkę Szachowa w Roztoce ( Stanisław Gamoń, Bogdan Łuczkowski ) oraz Łącku (Witold Majerski, Andrzej Majerski ). Nieocenioną pomoc podczas Turnieju V Gmin niosą także p. Magdalena Bargieł oraz p. Krzysztof Bieda.  Turniej w Łukowicy wsparła również Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego – p. Urszula Nowogórska.

Miłą niespodzianką podczas turnieju dla organizatorów oraz zawodników była obecność  Pani Kamili Kałużnej – Skarbnika Małopolskiego Związku Szachowego.  MZszach docenił działalność i osiągnięcia Szkółki Szachowej w Roztoce i podczas ceremonii zakończenia p. Kamila Kałużna wręczyła pamiątkowy puchar na ręce opiekuna Szkółki p. Stanisława Gamonia.

Pomimo pięknej słonecznej pogody do zawodów zgłosiło się łącznie w 4 grupach 84 zawodników. Oczywiście najliczniejsza była najmłodsza grupa dzieci do lat 10 w której wystartowało 35 graczy.

Tym razem wszystkie miejsca na podium zajęli zawodnicy z Limanowej: Zwyciężył Kamil Sukiennik przed Grzegorzem Liszką oraz Konradem Golonką.

W grupie B ( rocznik 2004-2006 ) w gronie 25 zawodników zwyciężył bardzo dobrze dysponowany tego dnia Jakub Hybel z Przyszowej.Tuż za nim uplasował się Michał Woźniak z Nowego Sącza a na najniższym stopniu podium Jakub Król z Roztoki.

Grupa C to zmagania zawodników z rocznika 2001-2003. W stawce 11 zawodników zwyciężył Jakub Szarota z Sandecji Nowy Sącz, srebrny medal dla Bartosza Trzajny ze Słopnic, brąz wędruje do Roztoki dla Przemysława Kurasa.

W grupie D  ( ur. 2000 i starsi ) tym razem zwyciężył Arkadiusz Migacz z MLKs Myślenice, drugie miejsce dla Krzysztofa Kopycińskiego ze Starego Sącza, 3 miejsca dla lidera klasyfikacji generalnej – Stanisława Czyrnka z Wilkowiska.

W Turnieju V Gmin pamiątkowe puchary otrzymują również najlepszy zawodnik i zawodniczka z terenu gminy gospodarza, tym razem te trofea zdobyli:

Grupa A: Nalepa Radosław ( Przyszowa ), Gurgul Patrycja ( Roztoka ),

Grupa B: Hybel Jakub ( Przyszowa ), Koza Paulina ( Roztoka ),

Grupa C: Kuras Przemysław ( Roztoka ), Kuras Łucja ( Roztoka ),

Grupa D: Pająk Edward ( Jadamwola ), Dyrek Barbara ( Łukowica ).

Liderzy po trzech turniejach z pięciu są:

A: Franciszek Bieda – Limanowa,

B: Woźniak Michał – Nowy Sącz,

C: Trzajna Bartosz – Słopnice,

D: Czyrnek Stanisław – Wilkowisko.

Po zakończonej 7 rundzie nastąpiła ceremonia zakończenia podczas której najlepsi otrzymali puchary a każdy z uczestników pamiątkowy medal.

W ceremonii zakończenia udział wzięli Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowicy – Andrzej Bargieł, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego – Urszula Nowogórska, Skarbnik Małopolskiego Związku Szachowego – Kamila Kałużna. Puchary dla najstarszej grupy wręczył sędzia główny turnieju – Stanisław Gamoń.

Turniej nie odbył by się bez wsparcia finansowego Gminy Łukowica. Serdeczne podziękowania dla p. Wójt Czesławy Rzadkosz za ufundowanie pucharów, pamiątkowych medali, ale również gorącego posiłku dla każdego uczestnika zawodów.

Za ufundowanie trofeów również gorąco dziękujemy Przewodniczącej Sejmiku Województwa Małopolskiego – p. Urszuli Nowogórskiej.

Turniej w Łukowicy wsparli również: Spółdzielnia Rolniczo Spożywcza „Pszczółka” z Łukowicy – która dla każdego zawodnika zapewniła słodki poczęstunek, Bank Spółdzielczy w Limanowej oddział w Łukowicy.