Sport, Z ostatniej chwili

Szachiści walczyli o Puchar Wójta Gminy Chełmiec

Opublikowano: 28 lutego, 2018 o 8:09 am   /   przez   /   komentarze (0)

W sobotę 24 lutego w Zespole Szkół w Chomranicach odbył się I turniej klasyfikacyjny o Puchar Wójta Gminy Chełmiec Bernarda Stawiarskiego.

Organizatorami turnieju byli: Zespół Szkół w Chomranicach, Szkółka Szachowa GOK w Łącku oraz Szkółka Szachowa w Roztoce. Sędzią Głównym zawodów był Stanisław Gamoń a sędziami rundowymi: Łucja Kuras ( Roztoka ) oraz Szymon Berezowski opiekun zawodników z Powroźnika i Żegiestowa. Koordynatorem turnieju był Grzegorz Jędrzejas – opiekun Szkółki Szachowej działającej przy ZS w Chomranicach.

W turnieju udział mogli wziąć tylko zawodnicy posiadający maksymalnie V kategorię szachową.

Turniej rozegrano w dwóch grupach: 2004 i starsi, 2005 i młodsi.

Po 7 rundach rozegranych tempem 30 minut dla zawodnika z młodszej grupie z kompletem punktów zwyciężył Damian Basiaga ze Szkółki w Łącku, jednocześnie wypełniając normę na IV kategorię, drugie miejsce zajął Filip Włodarczyk z Limanowej a trzecie Szymon Gomółka ze Starego Sącza

Grupę starszą wygrał gospodarz – Grzegorz Jędrzejas, drugie miejsce zajął Miłosz Jabłoński również z Chomranic a trzecie Wojciech Kęska ze Słopnic.

Łącznie w młodszej grupie normy na V i IV kategorię zdobyło 25 zawodników, natomiast w grupie starszej 4 graczy.
W turnieju udział wzięło łącznie 58 zawodników.

Po zakończeniu zmagań przy szachownicach pamiątkowe puchary i medale dla najlepszych wręczyli: Wójt Gminy Chełmiec Bernard Stawiarski oraz Dyrektor SP w Chomranicach Ewa Damian.