Sport, Z ostatniej chwili

Szalony mecz w Chojnicach na remis

Opublikowano: 21 lipca, 2018 o 9:03 am   /   przez   /   komentarze (0)

Na pewno kibice z Chojnic nie mogli narzekać na nudę. W meczu padło aż sześć goli, a spotkanie zakończyło się remisem.

Chojniczanka Chojnice – Sandecja Nowy Sącz 3:3 (2:1)
1:0 Trochim 3, 2:0 Wołąkiewicz 10 (karny), 2:1 Kilchowicz 13, 3:1 Boczek 62, 3:2 Gabrych 85, 3:3 Korzym 90+1
Sędziował Artur Aluszk.
Żółte kartki: Trochim, Zawistowski, Boczek, Danielewicz – Flaszka, Szufryn.
Chojniczanka: Janukiewicz – Deleu, Boczek, Wołąkiewicz, Pietruszka – Zawistowski, Paprzycki – Foszmańczyk (82 Drozdowicz), Trochim (78 Danielewicz), Pyłypczuk – Surdykowski (84 Mikołajczak).

Sandecja: Kozioł – Flis, Piter-Bucko, Szufryn – Dudzic (76 Chmiel), Baran, Małkowski (90+4 Basta), Flaszka (90 Korzym), Smoleń – Klichowicz, Gabrych.

Jeszcze się dobrze mecz nie zaczął, a już gospodarze prowadzili po strzale Trochim. Kilka chwil później piłka odbiła się od reki obrońcy Sandecji, a rzut karny wykorzystał Wołąkiewicz. Wydawało się, że zespół z Nowego Sącza jest już na łopatkach. Tymczasem w 13 minucie dośrodkowanie Małkowskiego wykorzystał Klichowicz i Sandecja wróciła do gry. Od tego momentu oba zespoły zwolniły nieco tempo gry, ale dobrych akcji nie brakowało, choć więcej goli nie padło.

Po przerwie gospodarze ruszyli z atakami, ale piłkarze z Nowego Sącza też nie próżnowali. Niestety w w 62 minucie Boczek uprzedził Kozioła i znów Chojniczanka miała dwa gole przewagi. Wydawało się, że jest już po meczu. Szansę na zamianę końcowego rezultatu dał w 85 minucie Gabrych, który mocny strzałem pokonał Janukiewicza. Sandecja zwietrzyła swoją szansę. Chwilę po wejściu na boiska gola dającego remis zdobył Korzym, a był to jego pierwszy kontakt z piłką. Bohaterem meczu mógł zostać Kilchowicz, ale nie wykorzystał dobitki po strzale Gabrycha.
Po szalonym meczu Sandecja zremisowała w Chojnicach 3:3. Jeden punkt jedzie do Nowego Sącza.