Sport, Z ostatniej chwili

Tomasz Kafarski nowym trenerem Sandecji

Opublikowano: Czerwiec 11, 2018 o 1:21 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Poznaliśmy nowego trenera Sandecji Nowy Sącz. Niedawno klub postanowił rozstać się z trenerem Kazimierzem Moskalem. Dziś zastąpi go Tomasz Kafarski. Umowa z trenerem została podpisana na rok z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Jak informuje klub Sandecji: „Tomasz Kafarski urodził się 13 stycznia 1975 roku. Swoją przygodę z piłką nożną rozpoczął od roli zawodnika; pierwszym jego klubem była Kaszubia Kościerzyna. Stamtąd trafił do juniorów Lechii Gdańsk, jednak jako senior zadebiutował w zespole z Kościerzyny. Tam też występował do końca swojej piłkarskiej kariery, która zakończyła się 15 lat temu.

Znacznie bogatsza jest jego kariera trenerska. Rozpoczął ją jeszcze jako grający trener Kaszubii Kościerzyna, gdzie pracował do roku 2006. Następnym przystankiem w jego pracy była Lechia Gdańsk. Na początku był tam asystentem takich trenerów jak Tomasz Borkowski, Dariusz Kubicki, czy też Jacek Zieliński (w międzyczasie jako pierwszy trener poprowadził „Lechistów” w trzech spotkaniach).

7 kwietnia 2009 roku został zaprezentowany jako główny szkoleniowiec zespołu z Gdańska. Pracował tam ponad dwa lata i w tym czasie dwukrotnie udało mu się wywalczyć ósme miejsce w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej. Po przygodzie nad morzem przeniósł się na południa, a konkretnie do Krakowa. Tam objął ekstraklasową, Cracovię, która wówczas znajdowała się w bardzo trudnej sytuacji; pracował tam zaledwie 2 miesiące.

Następnymi przystankami w jego karierze były: Flota Świnoujście, Olimpia Grudziądz i Drutex-Bytovia Bytów (wszystkie te zespoły prowadził na szczeblu I ligi). Ostatnim miejscem pracy 43-latka był Górnik Łęczna. „Zielono-czarnych” prowadził od lipca do listopada 2017 roku. Na stanowisku zastąpił go Sławomir Nazaruk”

źródło:Sandecja fot. 1Liga

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a