Sport

Tor treningowy dla saneczkarzy w Marcinkowicach? Dlaczego nie?

Opublikowano: 27 maja, 2022 o 6:43 am   /   przez   /   komentarze (0)

Powoli dobiega końca budowa hali ze strzelnicą przy Zespole Szkół w Marcinkowicach, niebawem rozpocznie się budowa Powiatowego Centrum Sportu tuż obok. Ale to nie wszystko. W planach jest również budowa specjalnego toru treningowego dla saneczkarzy, których w tej szkole nie brakuje.


Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski rozmawiał właśnie na ten temat ze Zbigniewem Czochem – wiceprezesem Polskiego Związku Sportów Saneczkowych i Marcinem Kulpą – architektem i projektantem takich konstrukcji. W spotkaniu uczestniczyła również Iwona Sikorska – dyrektor Zespołu Szkół w Marcinkowicach.


– Planujemy budowę toru kompozytowego o długości około pięciuset metrów mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. To na razie faza wstępnych rozmów, ale taki tor treningowy znajdujący się przy Centrum Sportów byłaby wielką atrakcją. Służyłby nie tylko zawodnikom i uczniom, ale też dzieciom i młodzieży z całej Sądecczyzny. Mogłyby się też na nim odbywać zawody międzynarodowe. Mamy odpowiednio ukształtowany teren i miejsce na budowę takiego toru.

Z toru można by było korzystać przez cały rok – nie byłby mrożony jak tory saneczkowe, a „saneczki” miałyby rolki.

Obecnie, kilkunastu uczniów naszej szkoły korzysta z trenażera wypożyczonego z Polskiego Związku Sportów Saneczkowych – mówi Iwona Sikorska, dyrektor szkoły. – W sezonie zimowym jeżdżą na sankostradzie w Muszynie, a zimowe obozy szkoleniowe odbywają się w Oberhofie w Niemczech, Starym Smokowcu na Słowacji i Sigulda na Łotwie. Tor treningowy przy szkole byłby idealnym rozwiązaniem. Zapewne o wiele więcej młodych ludzi zainteresowałaby się wtedy tym rodzajem sportu.


Fot. Maria Olszowska

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a