Sport, Z ostatniej chwili

Trampkarze Sokoła blisko podium w Budapeszcie

Opublikowano: 3 kwietnia, 2016 o 12:54 pm   /   przez   /   komentarze (1)

W dniach 01-02 kwietnia wspólna reprezentacja trampkarzy składająca się  z zawodników Sokoła Stary Sącz oraz Sandecji Nowy Sącz uczestniczyła w międzynarodowym turnieju IV. FC Budapest Húsvéti Kupa organizowanym przez Akademię FC Budapeszt, który odbył się w stolicy Węgier -Budapeszcie.

Turniej miał bardzo mocna obsadę, a wystąpiło w nim wiele znanych zespołów jak: Sturm Graz z Austrii, Bate Borysow z Białorusi, CFR Cluj z Rumunii czy Videoton z Węgier.  Nasi chłopcy wzmocnieni kolegami z Akademii Sandecja poradzili sobie tych zawodach bardzo dobrze. Turniej przebiegał systemem gry każdy z każdym i po rozegraniu 7 spotkań zdobyliśmy 10 punków co pozwoliło nam zająć bardzo dobre 4 miejsce. W całym turnieju odnieśliśmy tylko jedna porażkę z późniejszym triumfatorem zawodów ekipą Sturm Graz.

-To był bardzo wartościowy sprawdzian dla chłopaków-mówi naszemu portalowi trener zespołu Tomasz Popiela –Chłopcy po raz pierwszy mieli okazje skonfrontować się z bardzo mocnymi drużynami z Austrii, Białorusi, Rumuni i Węgier. Jako że mecze trwały po 20 minut tempo gry było niesamowite. Na tle przeciwników, wyglądaliśmy bardzo dobrze motorycznie i nieźle technicznie. Fantastycznie zagraliśmy w defensywie tracąc w siedmiu meczach tylko dwa gole w tym jeden z rzutu karnego. Trochę słabiej było w ataku. Jako jedyna ekipa wystawiliśmy w turnieju dwie jedenastki i obie zaprezentowały się bardzo dobrze. Dziękuję trenerowi Sandecji Nowy Sącz Robertowi Kubieli za wyrażenie zgody na udział swoich podopiecznych w turnieju w Budapeszcie oraz rodzicom wszystkich zawodników za pokrycie kosztów związanych z organizacją wyjazdu.

 

Wyniki uzyskane w Budapeszcie:

z CFR Cluj Rumunia 0:0

z Vittorul Oradea Rumunia 0:0

z Bate Borysow Białoruś 1:0, bramka. Sandera.

z Sturm Graz Austria 0:2

z FC Budapeszt Węgry 0:0

z Soroksar Węgry 2:0, bramki Chlipala i Olchawa

z Videoton Węgry 0:0

Bilans spotkań:   7 meczów, 10 pkt, 2 zwycięstwa, 4 remisy i jedna porażka z triumfatorem turnieju.

 1. Sturm Graz 17 pkt
  2. FC Budapeszt 12 pkt
  3. Videoton Budapeszt 11 pkt
  4. Sokół /Sandecja 10 pkt
  5. FCR Cluj Rumunia 9 pkt
  6. Bate Borysow Białoruś 7 pkt
  7. Soroksar FC 6 pkt
  8. Vittorul Oradea 1pkt

W turnieju brali udział:

Marcin Łaciak, Piotr Orlof, Marcin Świgut, Filip Sowiński, Dominik Gryżlak, Maciej Wańczyk, Jakub Sendecki- wszyscy MKS Sokół Stary Sącz

Miczołek Karol, Ziemnik Łukasz, Jurek Marcin, Chlipała Jan, Sandera Oliwier, Sławecki Mateusz, Obiedziński Kamil, Olchawa Michał, Lorek Dawid, Baran Michał, Skoczeń Jakub- wszyscy Sandecja Nowy Sącz.

Mateusz Popiela- MUKS Dunajec Nowy Sącz.

Trener: Tomasz Popiela, kierownik drużyny: Paweł Świgut.

Komentarze

Komentarze (1)

 • 3 kwietnia, 2016 o 2:18 pm M.

  Gratuluję piłkarzom serecznie!

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"