Sport

Uczennice starosądeckiego liceum Mistrzyniami Powiatu Nowosądeckiego w siatkówce

Opublikowano: 30 stycznia, 2024 o 7:10 am   /   przez   /   komentarze (0)

23 stycznia w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu odbyły się zawody mające na celu wyłonienie mistrza powiatu nowosądeckiego w siatkówce dziewcząt. Uczennice starosądeckiego liceum nie tylko wzięły udział w tej imprezie, ale też bezapelacyjnie zwyciężyły w turnieju, zdobywając puchar za I miejsce oraz pamiątkowy dyplom.

W zawodach wzięło udział siedem reprezentacji szkół średnich z całego powiatu nowosądeckiego: ZS Marcinkowice, ZSZ Grybów, ZSP Krynica-Zdrój, ZSP w Starym Sączu, ZS w Nawojowej, LO Grybów oraz gospodynie – LO w Starym Sączu. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy i tam rywalizowano systemem „każdy z każdym”.

Przedstawicielki płci pięknej Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu trafiły do grupy B, w której rywalizowały z zespołami z LO w Grybowie oraz ZS z Marcinkowic. Dziewczęta wygrały wszystkie mecze grupowe i awansowały z pierwszego miejsca do półfinałów. Tam mierzyły swoje siły z Kryniczankami i po jednostronnym meczu nasze siatkarki wygrały zdecydowanie. W finale mistrzostw ponownie zagrały z dziewczętami z Grybowa i znów nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa, absolutnie zasłużenie wygrywając cały turniej i awansując do etapu rejonowego. Tam będą rywalizować z najlepszymi zespołami z powiatów limanowskiego, gorlickiego i grodzkiego z Nowego Sącza.

Wszystkie dziewczyny zaprezentowały mistrzowską formę, jednak na szczególne wyróżnienie zasłużyła Julia Faron, która odebrała statuetkę dla najlepszej zawodniczki turnieju. Gratulujemy!!!

Skład reprezentacji Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu: Julia Długosz, Aleksandra Mułka, Zuzanna Zaremba, Natalia Ziemianek, Hanna Florian, Natalia Wojnarowska, Dominika Duda, Amelia Sukiennik, Julia Faron, Zuzanna Stawiarska, Wiktoria Kulig, Zuzanna Mirek.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"