Sport

Uczniowie „Dwójki” mają już swoje pierwsze „prawo jazdy”!

Opublikowano: Czerwiec 5, 2019 o 7:38 am   /   przez   /   komentarze (0)

Strach, niepewność, ale i ciekawość to uczucia, których w ostatni dzień maja doświadczyli prawie wszyscy czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu.

Po raz pierwszy w życiu zdawali poważny egzamin związany z poruszaniem się po drogach publicznych i z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Pod czujnym okiem funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Nowym Sączu uczniowie zmierzyli się z jazdą po torze manewrowym. Ich zadaniem było pokonanie kilku zakrętów, wykazanie się praktyczną znajomością znaków drogowych, a także sprawny przejazd tzw. „ósemką” i slalomem między pachołkami.

Egzamin na kartę rowerową okazał się świetną okazją do zorganizowania konkursu na najlepszego rowerzystę i najlepszą rowerzystkę. Według egzaminatorów najbardziej płynną, spokojną jazdą z uwzględnieniem zasad ruchu drogowego wykazali się:

Natalia Gargula i Eryk Zieliński – zajmując I miejsce,

Karolina Wokacz i Łukasz Król – II miejsce,

oraz Weronika Owsianka i Michał Kucia – zajmując III miejsce.

Nagrody w konkursie zapewnił Urząd Miejski w Starym Sączu oraz sklep rowerowy KM Sport z ul. Piramowicza w Nowym Sączu.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego: sierżant sztabowy Mariusz Cieśla oraz sierżant Bernard Polański korzystając z okazji spotkania z młodymi rowerzystami przypomnieli o zachowaniu zasad bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze. Uczulali ich nie tylko na przestrzeganie przepisów, ale też na prawidłowe wyposażenie i stan rowerów.

Szkoła Podstawowa nr 2 przekazuje serdeczne podziękowania Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz sponsorom konkursu.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a