Sport, Z ostatniej chwili

Uczniowie ZS w Starym Sączu mają już boisko do piłki ręcznej

Opublikowano: 26 listopada, 2021 o 7:41 am   /   przez   /   komentarze (0)

Uczniowie Zespołu Szkół w Starym Sączu, którzy do tej pory korzystali z boiska do koszykówki, piłki siatkowej i kortu tenisowego, mogą teraz dodatkowo rozgrywać mecze w piłkę ręczną. Wszystko za sprawą remontu, który odbył się tutaj w ostatnich miesiącach. Wykonanie prac sprawdzał starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Modernizacja boisk sprawiła, że są one bardziej bezpieczne dla uczniów i dają możliwość  prowadzenia różnego rodzaju rozgrywek – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Cieszę się, że w kolejnej szkole prowadzonej przez Powiat Nowosądecki jest do dyspozycji uczniów kompleks sportowy. Oprócz nauki i zdobywania wiedzy, młodzież musi też mieć możliwości do rozwoju fizycznego. Jako samorząd dbamy o to, aby przy każdej naszej placówce była nie tylko sala sportowa, ale też zewnętrzne boiska.

Modernizacja kosztowała ponad 98 tysięcy złotych.

Dodatkowo wyremontowaliśmy wejście do szkoły od strony boisk zewnętrznych – mówi dyrektor ZS w Starym Sączu Grzegorz Skalski. – Starą i zniszczoną wylewkę zastąpił bezpieczny chodnik z kostki brukowej. Ponadto wymienione zostały rury odwadniające, docieplono ściany, uzupełniono tynk w elewacji, a także wykonano opaskę z kostki brukowej wzdłuż ściany sali gimnastycznej.

Koszt tych prac to ponad 11 tysięcy złotych.

Fot. Maria Olszowska

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"